Z powodu kłopotów kadrowych trener Jan Rykała zaryzykował i jako środkowego obrońcę wystawił nominalną napastniczkę, Joannę Błaszczyk. Asia tak sprawnie dyrygowała obroną, że piłkarki gości nie umiały przejść pod naszą bramkę. W 10. minucie po wrzutce Andżeliki Błoch jedna z zawodniczek Pisi zagrała piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” wykorzystała nasza bramkarka, Magda Kociołek. Po przerwie „Perełki” rozłożyły na łopatki rywalki, strzelając im trzy gole w 11 minut. Dwa razy (45. i 56. minuta) po indywidualnych akcjach trafiała Ola Kwiatkowska, raz przyjezdne same wbiły sobie gola (50. minuta).

- Powoli zaczyna nam się tworzyć naprawdę dobra drużyna. Dziewczyny złapały bakcyla zwyciężania i chcą dalej wygrywać – przyznaje trener Rykała. – Postęp, jaki zrobiliśmy od ubiegłego sezonu, gdy zdobyliśmy tylko dwa punkty, jest widoczny gołym okiem. Teraz mamy ich już 19, a do końca sezonu zostało nam trochę spotkań. Jeśli drużyna będzie się rozwijać w takim tempie, jest możliwe, że w następnym sezonie włączymy się do rywalizacji o drugą ligę!

PTC: M. Kociołek – Pabjańska, Forc, Błaszczyk, Karpińska – Błoch (60. Kacprzyk), Przesmycka, E. Kociołek, Kania (60. Sadowska), Maciejewska – Kwiatkowska.