Na przedmeczowej zbiórce trener Leszczyński doliczył się ledwie jedenastu zawodników. Sam więc wskoczył w dres i koszulkę meczową, by w razie czego wejść na boisko. Nie spodziewał się zapewne, że po ponad 30 latach znów będzie reprezentował barwy PTC.

Kogo nie było w PTC? Pomocnik Mateusz Pietras próbuje swoich sił w GKS Ksawerów. Po zimowej przerwie w klubie nie pojawili się Dawid Kwiatkowski, Mateusz Musiał i Damian Kiernal. Choroby i urazy zatrzymały w domach Jakuba Tyrana, Dawida Prochunia, Wiktora Janeckiego oraz Davida Aitekę-Odusa. W niedzielę zespół juniorów zasilili Kacper Antoszczyk i Mateusz Kociołek. Nauką pochłonięty był Adam Siwirski. W porównaniu ze składem z jesieni nie było także Jacka Hilera, Pawła Kompy, Pawła Bryla i Adriana Rudyka. Uff…

Już w 5. minucie łodzianie objęli prowadzenie. „Fioletowi” wypracowali kilka sytuacji do wyrównania i bramka dla pabianiczan padła w 43. minucie, gdy z rzutu wolnego celnie przymierzył stoper Marcin Bączał.

W przerwie w zespole Saints na boisku pojawił się Marcin Olejniczak, trener żeńskiej drużyny PTC. Na boisku pokazał kilka ciekawych zagrań, wyróżniał się techniką i lekkością ruchów. Około 60 minuty na boisko za kontuzjowanego Patryka Stachowskiego wszedł Leszczyński. To, że wyszedł na boisko w adidasach, nie przeszkodziło mu popisać się skutecznym odbiorem. Po chwili wywiódł w pole napastnika z Łodzi i przeniósł ciężar gry na drugą stronę boiska. Klasa. Choć przebywał na boisku około 10 minut (Stachowski wrócił na boisko), zdążył też porządnie ochrzanić bramkarza Michała Skrzetuskiego.

W 55. minucie łodzianie strzałem ze środka pola karnego zdobyli drugą bramkę. Szansę na 2:2 miał Patryk Wujak, lecz minimalnie chybił. Zemściło się to w 68. minucie, gdy „Święci” z rzutu wolnego trafili idealnie „za kołnierz” Skrzetuskiego. „Za szybka piłka dla Michała” – zżymał się trener PTC.

Gra „fioletowych” posypała się totalnie. Łodzianie trafiali do siatki po „rozklepaniu” naszej defensywy w 79. i 86. minucie. Na 180 sekund przed zakończeniem sparingu na otarcie łez gola strzelił Wujak.

PTC: Skrzetuski – Stachowski, Sikorski, Bączał, Stuchała – Szewczyk, Kukieła, Jankiewicz, Mazurek – Ciesielski, Wujak. Na zmianę: Leszczyński.