W drużynie Włókniarza nie było zimą rewolucji kadrowej, choć drużyna wydaje się mocniejsza niż jesienią. A to za sprawą powrotu 22-letniego Pawła Leonowa, którego uniwersalność jest niezwykle cenna. Leonow może grać na środku obrony i na środku ataku. W minionym sezonie był najskuteczniejszym piłkarzem Włókniarza.

Cennym nabytkiem jest także 20-letni Krystian Oliński z Włókniarza Konstantynów Łódzki, mogący grać na obu skrzydłach. Oliński był bardzo aktywny w sparingach, jest niezwykle ciekawą alternatywą dla szybkich skrzydłowych Jakuba Dobroszka i Sebastiana Dreslera.

Trzecim nabytkiem „zielonych” jest Rwandyjczyk, Clement Nyoncenge, pomocnik mający na koncie grę w niższych ligach chińskich. Na razie jego nazwiska nie ma wśród zawodników zgłoszonych do rozgrywek, zapewne dlatego, że w klubie czekają na jego dokumenty z Chin. Jeśli nie dotrą do Polski, Clementowi nową licencję będzie musiał wydać Polski Związek Piłki Nożnej.

Szkoleniowca Artura Dziubę mogą martwić kontuzje doświadczonych Grzegorza Gorącego (miał kłopoty z kostką) i Wojciecha Mordzakowskiego (uraz żeber), bowiem nie przepracowali okresu przygotowawczego.