W środę przegrali z A-klasowym GKS-em Ksawerów 3:5, a w niedzielę pokonali B-klasowy Ner Łódzki 8:0.

W spotkaniu z Ksawerowem PTC grało bez pomysłu i to grający ligę niżej rywale byli górą. Bramki dla pabianiczan zdobyli: Bartyzel, Miszczak i Szynka. PTC grało w składzie: Wawrzyński - Madejski, Hiler, Kaźmierczak, Malinowski - Ziółkowski, Hetmanek, Bartyzel, Miszczak - Cukierski, Szynka. Na zmiany: R. Znojek – Klimek, Kling.

Dzień po sparingowych derbach zaś „fioletowi” rozstrzelali 8. drużynę poprzedniego sezonu w B-klasie – Ner. Po dwie bramki zdobyli: Klimek, Kling i Szynka, a po jednej dołożyli Kaczmarkiewicz i Malinowski. W meczu tym grali: Wawrzyński - Ziółkowski, Sikorski, Szynka, Malinowski – Miszczak, Ratajczyk, Kling, Żukowski - Klimek, Kaczmarkiewicz. Na zmianę: Radomir Znojek. W meczu tym oprócz sprawdzanych wcześniej testowani byli: Marcin Kaczmarkiewicz (rocznik 1997) z drużyny juniorów oraz Adrian Ratajczyk (rocznik 1991), który jest bez przynależności klubowej.

Z klubu raczej odejdą zaś: wieloletni filar defensywy - Paweł Drewniak (próbowany jest w Orle Piątkowisko) i Przemysław Felczak. Po powrocie Wawrzyńskiego niepewny jest także los Adama Wilczyńskiego, który mógłby zostać dopiero trzecim bramkarzem.

W środę PTC zagra ostatni sparing przed ligą. Rywalem będzie A-klasowa Jutrzenka Bychlew. Natomiast już w sobotę pierwsze ligowe starcie. Na inaugurację sezonu PTC zagra u siebie z KKS-em Koluszki.