Zawodnicy Włókniarza zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu do obejrzenia tego meczu. Jeśli bowiem biało-zieloni, którzy są liderem tabeli, pokonają UKS SMS Łódź, to już jutro zapewnią sobie awans do „okręgówki”.

Podopieczni Marcina Herskiego po 19 meczach z 49 punktami przewodzą w tabeli. Drugi jest MKS 2000 Tuszyn (38 punktów po 18 meczach), a trzeci właśnie UKS SMS Łódź (37 punktów po 18 meczach). Jeśli więc konstantynowianie pokonają w sobotę łodzian, to zapewnią sobie awans do V ligi. Szanse na to są bardzo duże, bo u siebie Włókniarz w tym sezonie wygrał 9 meczów, a tylko 1 zremisował i legitymuje się świetnym bilansem 48:6.

Łodzianie jednak z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą. Tym bardziej, że po jesieni to oni byli liderem tabeli i mieli trzy punkty przewagi. Wiosną jednak wyraźnie spasowali i jeśli chcą jeszcze poważnie liczyć się w walce o awans, to jest to ostatni dzwonek.

Warto przypomnieć, że Włókniarz Konstantynów występuje od tego sezonu w Klasie A po tym jak w poprzednim sezonie po rundzie jesiennej wycofał się z rozgrywek IV ligi.