Po remisie w derbach Pabianic podopieczni Michała Gajdy nadal zajmują 10. miejsce w tabeli. Ich rywal – Termy – to trzecia drużyna V ligi. „Zieloni” ciągle muszą patrzeć za plecy, gdzie toczy się zacięta walka o utrzymanie, dlatego ewentualna zdobycz punktowa w środę będzie niezwykle istotna. Poza tym w piłkarzach Włókniarza musi się pojawić sportowa złość, by zmazać blamaż z jesieni, bowiem wówczas przegrali w Uniejowie aż 1:8.

O godz. 18.00 w Dłutowie czwarty w tabeli GLKS zagra z 13. Startem Łódź. Drużyna z Bałut wiosną zdobyła ledwie trzy punkty, a ostatnio uległa u siebie czerwonej latarni ligi, LZS-owi Justynów. W tej sytuacji zdobycie trzech punktów przez zawodników Leszka Rosińskiego traktujemy w kategorii obowiązku.

Trudny wyjazd czeka piłkarzy PTC, którzy w Łęczycy zagrają z Górnikiem. Choć oba zespoły w tabeli dzielą trzy miejsca (Górnik jest 6., 32 pkt., zaś PTC 9., 28 pkt.) to o wygraną w mieście diabła Boruty jest niezwykle ciężko. W dziesięciu meczach na własnym boisku górnicy ponieśli tylko jedną porażkę.