W pierwszej połowie nasze zagrały perfekcyjny mecz. Najpierw napocząć rywalki próbowały bliźniaczki: Joanna Błaszczyk i Anna Owczarz, które dość odważnie wdarły się w pole karne rywalek. Gol jednak nie padł.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 12. minucie Andżelika Błoch otrzymała świetne prostopadłe podanie w pole karne i w sytuacji sam na sam posłała piłkę w dalszy róg. Na 2:0 180 sekund później podwyższyła strzałem z rzutu wolnego Marta Grobelna. Uderzenie nie było wyjątkowo mocne, lecz bramkarka z Warszawy przepuściła piłkę pod pachą.

Nasze dużo i ładnie operowały piłką. Jeśli przyjezdne jakimś cudem zdołały się przedrzeć pod naszą bramkę, niemal każde zagrożenie kasowała Patrycja Marciniak. To ona dziś dzieliła i rządziła w pierwszej połowie w naszej defensywie.

W 29. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystała Błoch, choć pędziła z piłką przez pól boiska. Dziesięć minut później – kompletnie z niczego przyjezdne trafiły do siatki. Pięknym wolejem w okienko popisała się Anna Kazimierczak. W drugiej minucie doliczonego czasu gry po kornerze Błoch, gola do szatni z bliskiej odległości strzeliła Magdalena Pacler.

Kobieta zmienną jest. Po przerwie pabianiczanki niepotrzebnie wdały się w kopaninę z rywalkami. Ba, same prokurowały pod swoją bramką niebezpieczne okazje, których warszawianki – na szczęście – nie potrafiły przekuć na klarowne okazje. „Co jeszcze wymyślicie?!” – pytał skonfundowany trener Piotr Urbaniak, widząc „popisy” swoich zawodniczek. Trzeba przyznać, że kreatywność naszych piłkarek w stwarzaniu sobie kłopotliwych sytuacji była naprawdę duża.

Im bliżej było końca meczu, tym bardziej PTC próbowało jeszcze coś strzelić. Niewiele brakowało, by po świetnej wrzutce Natalii Forc piłkę w polu karnym opanowała Anna Owczarz. A gdy już „Młoda” w 80. minucie przejęła futbolówkę, strzeliła niecelnie z linii pola karnego. W 90. minucie – na nasze szczęście – przyjezdne kapitalnym wolejem obiły naszą poprzeczkę.

PTC: A. Pacler – Forc, Łagowska, Marciniak, M. Pacler (86. Jakóbczak) – Błoch (55. Owcarz), Rosiak, Owczarz, Grobelna (90. Adriańczyk), Kania (73. Madaj) – Błaszczyk.