Tuż po półmetku rundy jesiennej PTC zajmuje 5. miejsce w tabeli V ligi z dorobkiem 13 punktów. Podopieczni Tomasza Stolarczyka strzelili rywalom 20 bramek, tyle samo razy golkiperzy „fioletowych” wyciągali piłkę z siatki.

Teraz do Pabianic przyjeżdża silny rywal – wicelider Stal Głowno, który jako jedyny w tej rundzie pokonał pabianickiego Włókniarza. Aby do tego doszło, działacze Stali chwytali się rozmaitych pozaboiskowych forteli. Stal zdobyła dotychczas 19 punktów i 26 goli, co czyni ją najskuteczniejszą spośród wszystkich ekip V ligi. Najlepszym strzelcem jest rewelacyjny nastolatek Eryk Lebioda, który trafił do siatki już 14 razy.

Futboliści z Głowna nie są orłami w defensywie, stracili do tej pory 17 bramek. Silna formacja ofensywna PTC w składzie: Rafał Cukierski – Krystian Kolasa – Paweł Hetmanek i operujący za ich plecami Kamil Bartos, będzie mogła pokusić się o strzelenie kolejnych bramek, wszak okazji pewnie nie będzie brakowało. Sęk w tym, że PTC w tym sezonie w trzech meczach u siebie uciułało ledwie punkcik. Pora przełamać niemoc w występach na własnym boisku i zgarnąć komplet punktów, a przy okazji pomścić rywala zza miedzy.