Stal Głowno 1:2 Włókniarz Pabianice
Bramki dla Włókniarza: Damian Kozłewski 5.i 85. min
Bramka dla Stali: Rafał Mostowski 7. min

Dotychczasowy lider Włókniarz Zgierz, który miał przed tą kolejką jeden punkt więcej niż "zieloni" doznał minimalnej porażki 1:0 w Brzezinach z budzącym się po serii niepowodzeń Startem, dzięki czemu nowym liderem został nasz zespół. Warto dodać, iż piłkarze ze Zgierza mają jeden mecz zaległy z piątej kolejki z Sokołem II Aleksandrów, który rozegrają 30 września, co jednak nie umniejsza sukcesu Włókniarza.
Podopieczni Jacka Dolińskiego wygrali na wyjeździe ze Stalą Głowno 2:1.
Obie bramki dla "zielonych" zdobył Damian Kozłewski. Pierwsi na prowadzenie wyszli nasi zawodnicy, już w piątej minucie Damian Kozłewski pokonał bramkarza gospodarzy.  Zaledwie dwie minuty później Stal wyrównała za sprawą Rafała Mostowskiego. Jednak w końcówce spotkania Damian Kozłewski pokonał bramkarza po raz drugi w tym meczu i zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi. W spotkaniu tym wreszcie od pierwszej minuty zagrał Bartosz Sendal, który w ostatnich
meczach strzelał ważne bramki wchodząc jako rezerwowy. Była to piąta wygrana piłkarzy Włókniarza z rzędu, wygrana o tyle cenniejsza, iż ich dzisiejszy rywal przed meczem z naszymi piłkarzami nie przegrał czterech kolejnych meczów, a trzy z nich wygrał. Dopiero"zieloni"
zdołali poskromić piłkarzy trenowanych przez Przemysława Borkowskiego.
Już w następnej kolejce, w najbliższą środę będący na fali "zieloni" podejmą na własnym stadionie w derbach powiatu Burzę Pawlikowice. Wydaje się, iż zwycięstwo w tym meczu powinno przyjść
łatwo, gdyż piłkarze beniaminka seryjnie przegrywają w lidze i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Jednak nie ma co wierzyć, że łatwo sprzedadzą skórę. Zapowiada się ciekawy mecz pomiędzy zespołami grającymi o zupełnie inne cele. Włókniarz, chyba można już to głośno stwierdzić, w tym sezonie wreszcie powalczy o powrót do IV ligi, z której spadł po sezonie 2006/07. Burza natomiast walczy o piątoligowy byt. Nikt punktów nie odda za darmo, początek meczu o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Grota-Roweckiego.

Włókniarz: Konrad Kubasiewicz - Łukasz Tyczyński (Andrzej Załoga), Paweł Załoga, Przemysław Kłucjasz, Artur Kulik - Kamil Zieja (Damian Marszał), Piotr Urbaniak, Mateusz Jakubowski, Bartosz Sendal - Rafał Kłucjasz, Damian Kozłewski.