Podopieczni Jacka Włodarczewskiego w sparingach przed sezonem pokonali rezerwy trzecioligowca na jego terenie 1:0. Mają zatem nad przeciwnikiem przewagę psychologiczną. Beniaminek V ligi stawia na swoich. Na stare śmieci wrócili wychowankowie: Dawid Wojciechowski i Piotr Grzejdziak. W ogóle ponad 90 procent drużyny „Zielonych” stanowią zawodnicy wychowani w Pabianicach, którzy albo wrócili do drużyny po kilku sezonach gry w innych klubach – tak jak Michał Kacprzyk, Marcin Rutkowski czy Piotr Urbaniak, albo piłkarze, dla których występy w zespole seniorów były naturalną koleją rzeczy po grze w drużynach juniorskich.

Sokół II w ubiegłym sezonie zajął 9. miejsce w rozgrywkach V ligi. Do zespołu Damiana Ostrowskiego dołączyło latem aż dziewięciu nowych piłkarzy. Z pewnością baczną uwagę trzeba będzie zwrócić na Rafała Kuchciaka, który w przedsezonowych sparingach sześciokrotnie trafiał do siatki.

PTC zainauguruje sezon 2014/15 meczem ze Startem w Brzezinach w sobotę o godz. 17.00. Piłkarze Tomasza Stolarczyka rozkręcali się ze sparingu na sparing, jednak spadkowicz z IV ligi będzie ich najtrudniejszym rywalem w ostatnich tygodniach. Drużyna dobrze znanego w Pabianicach (prowadził PTC i Włókniarz) Damiana Gamusa pozyskała latem siedmiu zawodników.

O tym, że fortuna bywa przewrotna, przekonali się piłkarze GLKS-u Dłutów. W sobotę o godz. 17.00 zagrają w Parzęczewie z miejscowym Orłem, który w ostatniej kolejce minionego sezonu ograł dłutowian i przypieczętował ich spadek do A Klasy. Na szczęście, V ligę w Dłutowie udało się utrzymać przy zielonym stoliku. Podopieczni Leszka Rosińskiego stają zatem przed szansą rewanżu za ubiegły sezon. Czy powiedzie się misja przywiezienia do domu trzech punktów?