Włókniarz Pabianice – Tęcza Brodnia 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Mateusz Antoniak 22. min, 2:0 – Mateusz Antoniak 43. min, 2:1 – Łukasz Jędras (sam.) 72. min, 3:1 – Damian Kozłewski 76. min, 4:1 – Damian Kozłewski 78. min

Grano 2x40 min.

Trener Leszek Rosiński dotrzymuje słowa i wciąż nieco eksperymentuje z pozycjami niektórych zawodników. Dziś w pierwszej połowie próbie na prawej obronie poddany był nominalny napastnik – Mateusz Antoniak, a w drugiej zmienił go inny snajper – Rafał Kłucjasz, który zresztą pierwszą połowę spędził na prawym skrzydle, ale na tej pozycji grał już w poprzednim meczu sparingowym. Zdecydowanie lepiej w teście tym wypadł Antoniak, który swoją grę na prawej obronie uświetnił nawet bramką zdobytą po rzucie rożnym. W drugiej części gry na środku pomocy próbowany był Damian Kozłewski. Ponadto szansę dostali dwaj juniorzy, którzy przebywali na boisku przez całą pierwszą połowę. 17-letni Mateusz Kosmala wystawiony został na lewej obronie, a rok młodszy Jakub Kaczor partnerował w ataku Kozłewskiemu. Testowany był także Dawid Cander z Orła Piątkowisko.
Sam mecz nie był porywającym widowiskiem, ale o takie ciężko biorąc pod uwagę warunki i porę rozgrywania meczu. Zespół z Brodni to 7. drużyna łódzkiej A-klasy, której poczynaniami bezpośrednio z boiska (sprawuje funkcję grającego trenera) dowodzi były trener seniorów Włókniarza, a obecnie juniorów tego klubu – Piotr Urbaniak.
 Pierwsze minuty gry to nieco nerwowa postawa gospodarzy. W 5. minucie do sytuacji strzeleckiej doszli goście, ale oddali strzał wprost w Konrada Kubasiewicza. W odpowiedzi dwie minuty później strzał Damiana Kozłowskiego na rzut rożny sparował golkiper zespołu z Brodni. W 9. minucie gry Konrad Kubasiewicz odważnym wyjściem z bramki zażegnał niebezpieczeństwo pod swoją bramką. Po niecałym kwadransie ładnie zastawił się Jakub Kaczor wywalczając rzut wolny na 25 metrze. Z wolnego bramkarza Tęczy zaskoczyć próbował Kozłewski, ale jego strzał był zbyt słaby i w środek bramki.
W 22. minucie rzut wolny z prawej strony wykonywał Rafał Kłucjasz. Do wysoko dośrodkowanej piłki najwyżej wyskoczył Mateusz Antoniak i pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce tuż przy lewym słupku bramki. Cztery minuty później ładnie z dystansu uderzał Kosmala, ale jego strzał poszybował nad bramką rywali. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. W 28. minucie ładnie lewą stroną przedarł się pomocnik Tęczy, wbiegł w pole karne i uderzył w długi róg bramki. Na posterunku jednak był dobrze dysponowany Kubasiewicz, który w ostatniej chwili zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W ostatniej akcji pierwszej części gry z dystansu strzelał jeszcze Łukasz Jędras, ale ponad poprzeczką bramki gości.
Przed drugimi 40. minutami gry trener przeprowadził kilka zmian, z boiska zeszli Kosmala, Kaczor i P. Załoga, a pojawili się Cander, Stężycki oraz A. Załoga. Nastąpiła także mała roszada pozycji. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już trzy minuty po wznowieniu gry „na raty” bramkarza Tęczy Brodnia po raz drugi w tym meczu pokonał Mateusz Antoniak. Dwie minuty później goście zaliczyli poprzeczkę po strzale z dystansu. W 56. minucie za brutalnie sfaulowanego Przemysława Kłucjasza pojawił się Paweł Załoga. Jednak już osiem minut później po dojściu do siebie P. Kłucjasz powrócił na boisko, a opuścił je zmagający się ze skurczami mięśni Andrzej Załoga. Chwilę wcześniej ładnie w polu karnym znalazł się Miłosz Stężycki, ale zamiast dogrywać do będącego w środku Bartosza Sendala, zdecydował się na silny strzał, który nie trafił w światło bramki.
W 72. minucie meczu goście zdobyli bramkę honorową. Jeden z ich zawodników przejął piłkę w środku pola, zdecydował się na strzał z około 18 metrów, futbolówka odbiła się jeszcze od nogi interweniującego Łukasza Jędrasa i wpadła do bramki obok zupełnie bezradnego Kubasiewicza. Cztery minuty później ofensywny rajd R.Kłucjasza faulem w polu karnym powstrzymał jeden z obrońców, a jedenastkę na bramkę pewnym strzałem w prawy róg zamienił powracający do zespołu Damian Kozłewski. Na dwie minuty przed końcem meczu ten sam zawodnik w zamieszaniu w polu karnym wepchnął piłkę z bliska do siatki po raz drugi w tym meczu, ustalając tym samym rezultat spotkania.

Skład Włókniarza: (I połowa) Konrad Kubasiewicz – Mateusz Antoniak, Przemysław Kłucjasz, Paweł Załoga, Mateusz Kosmala – Rafał Kłucjasz, Łukasz Jędras, Bartosz Sendal, Kamil Zieja – Jakub Kaczor, Damian Kozłewski. (II połowa) Konrad Kubasiewicz – Rafał Kłucjasz, Łukasz Jędras, Przemysław Kłucjasz (56. min, Paweł Załoga), Dawid Cander – Bartosz Sendal, Andrzej Załoga (64. min, Przemysław Kłucjasz), Damian Kozłewski, Kamil Zieja – Miłosz Stężycki, Mateusz Antoniak.