Włókniarz Pabianice – Orzeł Piątkowisko 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Bramki: Kamil Zieja (dwie), Bartosz Sendal (dwie), Przemysław Rosiński.

Grano 3x30 minut.

W swoim drugim tegorocznym meczu sparingowym podopieczni Leszka Rosińskiego ponownie zaaplikowali swojemu rywalowi, którym tym razem był 6. zespół A-klasy – Orzeł Piątkowisko, pięć bramek, dodatkowo dziś nie stracili ani jednej. Co powoduje, iż legitymują się świetnym bilansem bramkowym po dwóch pierwszych sparingach i wynosi on 10:1.
W meczu tym zgodnie ze swoimi zapowiedziami trener „zielonych” nieco eksperymentował i to zarówno jeśli chodzi o ustawienie zespołu, jak i o pozycje poszczególnych zawodników. Ponownie wystawił trzy różne jedenastki, a także dał szansę pokazania swoich umiejętności zawodnikowi z drużyny juniorów – 17-letniemu Mateuszowi Kosmali.
W pierwszej części pomimo kilku naprawdę doskonałych okazji gospodarze nie potrafili udokumentować swojej przewagi w postaci bramki, a obrońcy i bramkarz Orła dwoili się i troili w swoim polu karnym.
Strzelecką niemoc w drugiej tercji przełamał Kamil Zieja, który jako pierwszy pokonał golkipera Orła – PiotraGórnego. Później do bramki zespołu z Piątkowska trafiali jeszcze dwukrotnie Sendal, raz Rosiński i ponownie Zieja, co spowodowało, iż mecz zakończył się efektownym zwycięstwem 5:0.
W drużynie Orła w meczu tym pokazało się 4 nowych zawodników, wśród nich napastnik Włókniarza Pabianice – Radosław Maćczak, który wielce prawdopodobne spędzi wiosnę w A-klasowym zespole.

Za tydzień (13 lutego) Włókniarz podejmie u siebie LKS Różyca, Orzeł natomiast zmierzy się z GKS-em Ksawerów.

Po meczu powiedzieli:

Zbigniew Bonczał (trener Orła): Był to dla nas pierwszy mecz na boisku od czasu zakończenia rundy jesiennej. Pomimo niekorzystnego wyniku należy być zadowolonym, gdyż była to cenna jednostka treningowa, szczególnie jeśli chodzi o kondycję zawodników.

Składy zespołów:

Włókniarz: (I tercja) Konrad Kubasiewicz – Łukasz Tyczyński, Przemysław Kłucjasz, Łukasz Jędras, Mateusz Kosmala – Artur Kulik, Piotr Urbaniak, Bartosz Sendal, Przemysław Rosiński – Mateusz Antoniak, Rafał Kłucjasz. (II tercja) Konrad Kubasiewicz – Paweł Załoga, Przemysław Kłucjasz, Kamil Pietraszewski – Kamil Zieja, Łukasz Jędras, Piotr Urbaniak, Andrzej Załoga, Łukasz Tyczyński – Marcin Kluch, Mateusz Antoniak. (III tercja) Konrad Kubasiewicz – Marcin Kluch, Przemysław Kłucjasz, Paweł Załoga, Kamil Pietraszewski – Rafał Kłucjasz, Andrzej Załoga, Bartosz Sendal, Artur Kulik - Kamil Zieja, Przemysław Rosiński.

Orzeł: Piotr Górny – Grzegorz Janecki, Dawid Cander, Marek, Adam Janicz, Maciej Molski, Bartłomiej Janasiak, Wojciech Kuleszka, Bartłomiej Czuba, Adrian Padziński, Bartosz Nowak, Radosław Maćczak, Somorowski, Przemysław Makowski.