Rekordzista na ławce:

Marek Chojnacki, który jest obecnie trenerem Zawiszy Rzgów, to rekordzista wszechczasów pod względem liczby występów w ekstraklasie. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce rozegrał imponujące 452 mecze.

Ligowi wyjadacze:

Ton grze III-ligowemu Zawiszy nadają głównie doświadczeni Sebastian Przybyszewski (na zdjęciu) i Michał Osiński, którzy spędzili wiele lat w zespołach z ekstraklasy. Obaj są wychowankami ŁKS-u. Pierwszy, obecnie 32-latek może pochwalić się 44 występami w najwyższej klasie rozgrywkowej, a drugi, o trzy lata starszy, 36 grami. Przybyszewski oprócz ŁKS-u grał także w Pogoni Szczecin, Śląsku Wrocław, Hetmanie Zamość, Warcie Poznań, Stali Rzeszów czy Pelikanie Łowicz. Osiński zaś najpierw oprócz ŁKS-u grał w klubach z regionu: Piotrcovii Piotrków Tryb., Unii Skierniewice, RKS-ie Radomsko, Pelikanie Łowicz, Ceramice Paradyż, by potem przenieść się na Śląsk i reprezentować barwy Ruchu Chorzów i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

 

Rozjemca z Pabianic:

Spotkanie sędziował najbardziej utytułowany arbiter z naszego miasta, doświadczony Marcin Muszyński. Arbiter ten nieprzerwanie od sezonu 2007/08 sędziuje mecze II-ligi. Na swoim koncie ma także sędziowane meczów w młodej ektraklasie. W biężacych rozgrywkach, które są dla niego już szóstym sezonem na poziomie II ligi, sędziował już 4 mecze ligowe oraz meczu pucharu Polski pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Wartą Poznań (4:1). W tych 5 spotkaniach pokazał 26 żółtych kartek.

 

 

Wielki nieobecny:

W kadrze Zawiszy od 2 sezonów znajduje się były piłkarz Włókniarza – Bartosz Bronka i jest podstawowym zawodnikiem, ale wczoraj nie znalazł się nawet w meczowej osiemnastce, więc nie miał okazji przypomnieć się pabianickim kibicom.

 

RELACJĘ Z MECZU PRZECZYTASZ: TUTAJ.