Jesienią tomaszowianki były jedynym zespołem, który ograł w lidze PTC. Ba, drużyna z Tomaszowa dość efektownie (3:0) rozprawiła się z „Perełkami” na stadionie przy Sempołowskiej.

Teraz przyszedł czas na rewanż. Przed meczem obie drużyny miały taką samą (32) ilość punktów. O wygranej PTC zadecydował jeden gol. Zdobyła go w 10. Minucie Dagmara Suskiewicz. „Suseł” wykonywała rzut wolny z boku boiska. Odległość do bramki była spora. Mimo tego mocny strzał zaskoczył bramkarkę MUKS.

- Mogliśmy wygrać wyżej. Po strzale Suskiewicz piłka minęła bramkarkę MUKS, lecz stoper głową wybił piłkę lecącą do pustej bramki. Z kolei po podaniu Suskiewicz przed pustą bramką Joanna Błaszczyk i Anna Owczarz minęły się z futbolówką – relacjonuje Piotr Urbaniak, trener PTC.

Pabianiczanki trzymały krótko rywalki, nie dając im się rozpędzić. MUKS wypracował sobie dwie dobre okazje, lecz ich nie wykorzystał.

- W takich meczach trudno o piękny futbol. Ważne, żeby zagrać skutecznie i wygrać – dodaje trener. – Wracamy na fotel lidera III ligi. Wracamy do gry!

PTC: A. Pacler – Forc (60. Pabjańska), Łagowska, Marciniak, Próbka (65. Kania) – Suskiewicz, Kociołek, Grobelna, Rosiak, Owczarz – Błaszczyk.