Rozpoczęły się zapisy do turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. To największe w Polsce rozgrywki dla dziesięciolatków i młodszych dzieci, w których corocznie bierze udział kilkadziesiąt tysięcy zawodników z całego kraju. Główną nagrodą jest wyjazd na stadion Realu Madryt – Santiago Bernabeu. Każda drużyna, która zagra w turnieju, otrzyma piłkę. Patronat honorowy objęli: trener reprezentacji Polski Leo Beenhakker, UEFA, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Termin zgłoszeń drużyn upływa 24 kwietnia. Trenerzy lub nauczyciele w-f mogą zgłaszać dwunastoosobowe zespoły dziewcząt i chłopców.
Rozgrywki rozpoczną się po zakończeniu zapisów. Młodzi piłkarze zmierzą się najpierw na etapie gminnym i powiatowym. Drużyny, które wyjdą zwycięsko z tej rywalizacji, zagrają w 16 finałach wojewódzkich. Najlepsze drużyny z poszczególnych województw wyjadą na cztery dwunastodniowe obozy szkoleniowe. Ogólnopolski finał o Puchar Tymbarku zostanie rozegrany w dniach 4 - 6 września. O zwycięstwo będzie walczyć 16 najlepszych drużyn (po 8 zespołów chłopców i dziewczynek). Zwycięskie drużyny, oprócz wyjazdu na stadion Santiago Bernabeu, dodatkowo rozegrają mecze ze swoimi hiszpańskimi rówieśnikami. W turnieju mogą brać udział dzieci z rocznika 1999.

- Jeśli znajdą się chętni na grę w turnieju, to pabianickie eliminacje będą mogły odbyć się na boisku "Orlik" - zapewnia Włodzimierz Stawicki, kierownik obiektu.

www.zpodworkanastadion.pl lub www.uks.info.pl.