Bramka dla PTC: Piotr Szynka 24. min

 
„Fioletowi” wciąż nie mogą odnaleźć formy z ubiegłego sezonu lub chociaż z początku obecnego. W miniony weekend swojego pogromcę znaleźli w przedostatnim w tabeli przed tym meczem GKS-ie Bedlno. Choć pabianiczanie jako pierwsi zdobyli w tym meczu bramkę, kiedy to po niespełna 25 minutach gry do siatki rywala trafił Piotr Szynka, to później było już tylko gorzej. W ciągu następnych 65 minut gry gospodarze dwukrotnie pokonali „wskrzeszonego” na ten mecz Wojciecha Sucheckiego i wobec zera po stronie zdobyczy PTC zapewnili sobie ważne trzy punkty pozwalające im opuścić strefę spadkową. Wracając do Sucheckiego, to co prawda zawiesił on już piłkarskie buty na kołku i zajął się trenowaniem, jednak złożył obietnicę chęci pomocy, gdy będzie ona potrzebna. Wobec koniecznej pauzy Marcina Kowalskiego za czerwoną kartkę z poprzedniego meczu, taka potrzeba właśnie nastąpiła i „Suchy” ponownie stanął między słupkami. Za ocenę występu piłkarzy PTC w tym meczu najlepiej powinien posłużyć fakt, iż szkoleniowiec drużyny z ul. Sempołowskiej – Andrzej Dobroszek odmówił oceny gry swoich podopiecznych w tym spotkaniu. Oczywiście nie da się ukryć, iż w meczu tym nasi piłkarze wystąpili w mocno okrojonym składzie, oprócz wykartkowanych w meczu z Gałkówkiem Kowalskiego, Komorowskiego i Kacprzyka nie zagrali także m.in. Dziąg, czy Kosmala. Najmniejszej wątpliwości nie ulega jednak fakt, iż nawet w takim składzie personalnym, w jakim w sobotę pabianiczanie wybiegli na boisko w Bedlnie, powinni byli ten mecz wygrać, bo mają w swoich szeregach zawodników, którzy posiadają zdecydowanie większy potencjał, aniżeli gra w „okręgówce”, wymienić tutaj można chociażby Bogdana, czy Szynkę.
Ta runda została już chyba przy Sempołowskiej spisana na straty, zostały jednak jeszcze dwie kolejki i warto wywalczyć w nich jakieś punkty, aby sytuacja w tabeli nie zrobiła się naprawdę nerwowa.
 
PTC: SucheckiDrewniak, Wlazło, Raźniewski, PinteraKling, Bogdan, R. Bargiel (70. min, Szmytka), Madajczyk (80. min, K. Bargiel) – Szynka, Felczak.
 
Żółte kartki: R. Bargiel, Wlazło.
 
W bieżącym tygodniu „fioletowych” czekają dwa spotkania. 11 listopada o godz. 13.00 podejmą u siebie Kolejarza Łódź, zaś w niedzielę zmierzą się o godz. 12.00 na wyjeździe ze Stalą Głowno.