KKS Włókniarz Konstantynów – SPR Pabiks Pabianice 22:23 (7:14)

Gospodarze przystąpili do meczu bez dwóch podstawowych zawodników: Filipa Jencza i Michała Knola, a goście bez Sebastiana Stawickiego. Od początku spotkania pabianiczanie byli bardzo skoncentrowani w obronie i wyprowadzali raz za razem zabójcze kontry zakończone bramkami. W 10. min nasi prowadzili już 9:2. Po wzięciu czasu przez trenera Włókniarza Pawła Kraski miejscowi zaczęli grać skuteczniej i w 19. min przegrywali 6:10. Mieli jeszcze dwa rzuty karne, ale najpierw rzut Bartka Kosmy wspaniale obronił Kacper Łuczyński, a następną „siódemkę” obronił Marcin Grzanka, broniąc rzut Marcina Kubiaka.

Przez następne minuty trwała obustronna nieporadność rzutowa obu zespołów. Nikt nie potrafił zdobyć bramki, dopiero Grzegorz Gozdalski w 28. min odczarował bramkę i było 11:6. Do końca pierwszej odsłony Pabiks rzucił jeszcze trzy bramki, a Włókniarz tylko jedną. Prawdziwym majstersztykiem był gol Marcina Trojanowskiego, który równo z syreną rzutem z biodra ze skrzydła pokonał Mateusza Oklejaka.

Po zmianie stron pabianiczanie myśleli, że mecz jest już wygrany i zaczęli grać bardzo nonszalancko w obronie i nieskutecznie w ataku. Zawodnicy Włókniarza zaczęli zaś grać bardzo twardo w obronie i z wielką wolą walki, dzięki czemu mozolnie odrabiali straty i w 44. min przegrywali tylko 14:17. Trener Włodzimierz Stawicki dokonywał raz za razem zmiany, ale na nic się one zdały, bo zawodnicy Pabiksu popełniali masę błędów technicznych i nie potrafili znaleźć skutecznej receptury na dobrze dysponowanego tego dnia w bramce Oklejaka. W 56. min po bramce Łukasza Jasińskiego gospodarze przegrywali tylko 21:22 i zapowiadały się wielkie emocje.

Na 25 sekund przed końcem spotkania na 23:21 podwyższył jednak Damian Pieczyński i już było wiadomo, kto wygra ten mecz. Ostatnią bramkę spotkania zdobył Mateusz Kaczorowski i ostatecznie po przeciętnym meczu Pabiks wygrał 23:22, dzięki czemu nadal zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

 Pabiks: Kacper Łuczyński, Marcin Grzanka, Marcin Zajkiewicz – Bartosz Gościłowicz 6, Grzegorz Gozdalski 5, Przemysław Borsuk 4, Jakub Walocha 2, Marcin Trojanowski 2, Michał Kaflak 2, Seweryn Tosik 1, Damian Pieczyński 1, Łukasz Bagiński, Daniel Zajączkowski, Kamil Strzelec.

Włókniarz: Grzegorz Brański, Mateusz Oklejak, Konrad Superson – Marcin Kubiak 9, Bartłomiej Kosma 4, Łukasz Jasiński 4, Daniel Stępień 3, Mateusz Kaczorowski 1, Michał Borsiak 1, Adrian Urbańczyk, Piotr Główczyński, Tomasz Rutkowski, Maciej Opara, Krzysztof Dzikowski.

W niedzielę w Powiatowej Hali Sportowej przy II LO o godz. 15.00 pabianiczanie podejmować będą UKS Prus Siedlce.