Zaczęło się świetnie – od goli Mariusza Kuśmierczyka i Damiana Skowrońskiego. Minęły ledwie trzy minuty i na parkiecie zrobiło się 4:2 dla płocczan. Dzięki golom Marka Starca i Kuśmierczyka znów był remis 4:4. I niemal przez całą pierwszą połowę wynik oscylował wokół remisu – jeśli Pabiks wychodził na prowadzenie, gospodarze natychmiast je kasowali. Jeśli wygrywali miejscowi – Pabiks doprowadzał do wyrównania.

Tak było do 24. minuty, gdy gospodarze wyszli na prowadzenie 14:12. Mimo wysiłków Pabiksu (gole Macieja Baranowskiego oraz Konrada Witczaka), płocczanie utrzymali dwubramkowe prowadzenie do przerwy.

Po zmianie stron dzięki dwóm bramkom Mielczarka Pabiks doprowadził do remisu 16:16. Gospodarze natychmiast odpowiedzieli serią czterech trafień i zrobiło się 20:16. Pabianiczanie żmudnie zaczęli odrabiać straty. W 45. minucie gol Kuśmierczyka pozwolił złapać kontakt (22:21).

Ostatni kwadrans to zacięta walka na boisku. Wreszcie w 56. minucie Dawid Bilichowski zapoczątkował serię goli, którą kontynuowali Mielczarek, Kuśmierczyk i Kacper Kozak. W 58. minucie było 27:29. Ale gospodarze nie sprzedawali tanio skóry. Doprowadzili do remisu po 29.

Decydujący cios uczniom Szkoły Mistrzostwa Sportowego w ostatniej akcji meczu zadał Mielczarek, zapewniając Pabiksowi trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Pabiks: Biernat – Kuśmierczyk 11, Mielczarek 5, Helman 4, Kozak 3, Witczak 2, Baranowski 1, Skowroński 1, Starzec 1, Bilichowski 1, Jurgilewicz 1, Zubert, Wolski.