Dopiero w szóstej kolejce udało się Pabiksowi odnieść pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. W derbach powiatowych okazaliśmy się z decydowanie lepsi i pewnie pokonaliśmy Włókniarza Konstantynów 29:19.

Początek spotkania nie zapowiadał końcowego sukcesu naszej drużyny. Po dwunastu minutach przegrywaliśmy 1:6. Nie mogliśmy znaleźć recepty na pokonanie w bramce Grzegorza Brańskiego. Dopiero gdy trener Stawicki wziął czas i dokonał kilku zmian w składzie, pabianiczanie zaczęli szczelniej bronić i wyprowadzać zabójcze kontry, które Przemysław Borsuk i Marcin Trojanowski zamieniali na bramki. Do końca pierwszej połowy pozwoliliśmy przeciwnikowi rzucić tylko 3 bramki. Ostatecznie do szatni schodziliśmy prowadząc 14:9.

Po zmianie stron nadal dominowaliśmy na parkiecie i w ciągu 10 minut rzuciliśmy rywalom 8 bramek, tracąc tylko 2 (40. min 22:11). W dalszej części spotkania trener dał pograć wszystkim zawodnikom, którzy kontrolowali wynik. Mecz zakończył się naszym zdecydowanym zwycięstwem 29:19 i to Pabiks przez pół roku będzie mistrzem powiatu pabianickiego. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Przemysław Borsuk.

W sobotę o godz. 18.00 w Powiatowej Hali Sportowej Pabiks podejmować będzie MKS Wieluń.

Pabiks: Tomasz Wężyk, Kacper Łuczyński, Marcin Grzanka – Przemysław Borsuk 6, Łukasz Pielesiak 6, Marcin Trojanowski 5Damian Pieczyński 4, Bartosz Gościłowicz 4, Grzegorz Gozdalski 2, Sebastian Stawicki 1, Radosław Matyjasik 1, Jakub Walocha, Bartosz Kiełbasiński, Adrian Nowicki, Daniel Zajączkowski, Kamil Stegliński.