Goście objęli prowadzenie po celnym rzucie Damiana Guprysia z rzutu karnego, ale nasi szybko wyszli na prowadzenie. Najpierw po fantastycznym dograniu na koło trafił Sylwester Sobolak, a potem mocnym rzutem z drugiej linii popisał się Sebastian Stawicki. Pabiks zaczął niezwykle agresywnie i nawet takie bomby, jak ta Piotra Rojka (w 4. minucie) oraz prowadzenie gości dwiema bramkami (3:5) nie były w stanie podłamać podopiecznych Adama Jędraszczyka. W 9. minucie po kapitalnym rzucie Jakuba Walochy z drugiej linii był remis 6:6. Potem goście szybko „odjechali” na trzy gole i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 22. minucie przy stanie 10:15 trener Jędraszczyk poprosił o czas. Rozmowa z zawodnikami niewiele wniosła w poczynania pabianiczan – do końca regulaminowego czasu pierwszej połowy bramki rzucali tylko goście. Po końcowej syrenie karnego egzekwował Bartłomiej Kiełbasiński. Jego celny rzut pozwolił zniwelować przewagę Uniwersytetu do... ośmiu goli (11:19).

Po zmianie stron radomianie mogli sobie pozwolić na grę gol za gol. W 37. minucie prowadzili 23:14 i wtedy na ławce kar usiadł niezwykle agresywnie grający Michał Flisiak. Pabiks doskonale wykorzystał 120 sekund gry w przewadze i za sprawą bramek Daniela Zajączkowskiego, Bartosza Gościłowicza oraz Walochy zmniejszył stratę do sześciu goli. Niestety, to wszystko na co było stać miejscowych w tym meczu. Gdy goście znów w komplecie byli na parkiecie, zaczęli powiększać przewagę w imponującym tempie. Z drugiej linii atomowe rzuty oddawał Rojek, w obronę pabianiczan świetnie wbiegał rozgrywający Grzegorz Mroczek, a ze skrzydła bramkę Pabiksu dziurawił Piotr Krzywkowski. Najskuteczniejsi gracze radomian byli liderami swojej drużyny. Nasi liderzy na boisku nie istnieli, mało tego – Kiełbasiński nie trafił do bramki nawet z karnego. Gdy już było pozamiatane, nasi przypomnieli sobie, że można grać skrzydłami (rzuciliśmy wtedy z tej pozycji trzy gole), ale ostatnie słowo należało do gości, którzy odnieśli niezwykle efektowny triumf.

Pabiks Pabianice – Uniwersytet Radom 23:37 (11:19)

Pabiks: Oklejak, Grzanka – Kiełbasiński 4, Gościłowicz 3, Stawicki 3, Walocha 2, Orliński 2, Sobolak 2, Pielesiak 2, Bagiński 2, Trojanowski 1, Zajączkowski 1, Nowicki.