Od samego początku spotkania wielunianie lepiej prezentowali się na boisku. Jeszcze do 14. minuty trwała w miarę wyrównana walka. Później gospodarze raz za razem wyprowadzali zabójcze kontry po naszych błędach w ataku pozycyjnym i systematycznie zaczęli „odjeżdżać” (23. minuta 17:7), nie pozwalając gościom w tym spotkaniu na nic.

Ostatecznie praktycznie mecz zakończył się już w pierwszej połowie, którą MKS wygrał 22:12. Po zmianie stron mecz bardziej się wyrównał ale na tablicy cały czas utrzymywał się bezpieczny wynik dla miejscowych (35. minuta 25:20, 40. minuta 28:18, 55. minuta 35:23). Pabianiczanie w tym meczu byli zdecydowanie słabszym zespołem i przegrali 26:39.

Następny mecz Pabiks rozegra w sobotę o godz. 13.00 w Powiatowej Hali Sportowej, gdzie jego przeciwnikiem będzie ChKS Łódź

Pabiks: Tomasz Wężyk, Marcin Grzanka – Marcin Trojanowski 8, Bartłomiej Kiełbasiński 4, Adrian Nowicki 4, Kamil Stegliński 3, Sebastian Stawicki 2, Damian Pieczyński 2, Jakub Walocha 1, Łukasz Pietrzykowski 1, Przemysław Borsuk 1, Daniel Zajączkowski, Łukasz Pielesiak.