W kolejnym spotkaniu II ligi szczypiorniści Pabiksu doznali czwartej porażki, przegrywając w Łodzi z CHKS-em 24:23.

Lepiej w spotkanie weszli gospodarze, którzy po 10 minutach prowadzili 3:0. Nasi albo trafiali w słupki, poprzeczki, albo nie mogli pokonać doświadczonego Remigiusza Florczaka. Naszą niemoc dopiero w 12. min przełamał Bartosz Gościłowicz. Łodzianie szybko zdobyli dwie bramki i w 14. min prowadzili już 5:1. Trener Stawicki wziął czas, aby uspokoić naszą grę. Poskutkowało to bardzo, bo w ciągu dwóch minut remisowaliśmy 5:5 (16. min). Do końca pierwszej odsłony trwała wyrównana gra , a dziesiątą bramkę, dającą prowadzenie gospodarzom, strzelił z rzutu karnego Florczak.

Po przerwie nadal trwała wyrównana gra, aż do 37. min. Następne dziesięć minut było katastroficzne. Popełnialiśmy proste błędy w ataku, na co tylko czekali łodzianie, wyprowadzając skuteczne kontry i w 47. min prowadzili 21:15. Po przerwie technicznej zmieniliśmy sposób obrony na 4:2, z czym nie mogli sobie poradzić gospodarze. W 58. min doprowadziliśmy do remisu po 23. W końcówce spotkania popis dali sędziowie, którzy nie pozwolili nam na zbyt wiele. Bramkę dającą zwycięstwo gospodarzy zdobył Marek Urbański. Mieliśmy jeszcze szansę na zremisowanie, ale strzał Grzegorza Gozdalskiego obronił Damian Bomberski. Ostatecznie CHKS pokonał nas 24:23.

W sobotę do Pabianic przyjeżdża lider rozgrywek, który wygrał zdecydowanie wszystkie swoje spotkania - Orlen Wisła II Płock. Mecz rozegrany zostanie o godz. 18.00 w Powiatowej Hali Sportowej.

Pabiks: Marcin Zajkiewicz, Tomasz Wężyk, Marcin Grzanka – Bartosz Gościłowicz 8,  Grzegorz Gozdalski 4,  Przemysław Borsuk 3,  Marcin Trojanowski 2, Radosław Matyjasik 2, Bartłomiej Kiełbasiński 2, Sebastian Stawicki 1, Adrian Nowicki 1,  Adam Pietrzykowski,  Łukasz Pietrzykowski, Michał Kaflak,  Kamil Stegliński, Daniel Zajączkowski.