Od początku spotkania mecz nie przebiegał po myśli pabianiczan. Grali słabo w obronie, pozwalając przeciwnikom na oddawanie rzutów na bramkę bez kontaktu. Trójka przez cały czas prowadziła dwiema lub trzema bramkami (5. min 3:5, 10. min 6:9, 15. min 8:11, 20. min 11:13). Gdy w 25. min przyjezdni prowadzili 14:12, od tego momentu gospodarze zaczęli grać bardziej składnie. W ciągu dwóch minut wyszli na prowadzenie 15:14. W samej końcówce jeszcze bardziej przycisnęli i na przerwę schodzili prowadząc 19:16.

Po zmianie stron mocniej zaatakowali rywale, Pabiks w ciągu 10 minut zdobył tylko dwie bramki, a rywale sześć i w 40. min prowadzili 22:21. Minutę przed końcem spotkania Łukasz Bagiński wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 29:28. Chwilę później rywale za sprawą Huberta Milewskiego wyrównali 29:29.

Po spotkaniu w ramach podziękowania za doping przez cały sezon odbyło się pamiątkowe zdjęcie kibiców z zawodnikami i sztabem szkoleniowym.

Pabiks: Kacper Łuczyński, Marcin Grzanka, Marcin ZajkiewiczMarcin Trojanowski 8, Damian Pieczyński 7, Sebastian Stawicki 4, Bartosz Gościłowicz 3, Łukasz Bagiński 2, Seweryn Tosik 2, Przemysław Borsuk 2, Michał Kaflak 1, Adam Pietrzykowski, Jakub Walocha, Kamil Stegliński.