Szczypiornistów przywitał szkoleniowiec Dmytro Zinchuk, który już na pierwszym treningu wyciskał z nich siódme poty. Na zajęciach stawiło się prawie 20 zawodników.

Z naszą drużyną pożegnał się golkiper, Jakub Makasewicz.

W letniej przerwie drużyna Pabiksu pozyskała (na razie) trzech zawodników.

Jako pierwszy przyszedł wicekról strzelców II ligi, Mateusz Jurgilewicz (Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka), który w ubiegłym sezonie rzucił 92 bramki. Leworęczny „Juri” może grać jako rozgrywający lub skrzydłowy.

Rywalizację w drugiej linii wzmocni także Marek Starzec. 22-letni rozgrywający jest wychowankiem Pałacu Młodzieży Tarnów, ostatnie trzy sezony spędził zaś w Warmii Olsztyn. W ostatnim sezonie w I lidze w 22 meczach zdobył 35 bramek.

Najnowszy nabytek Pabiksu to Hubert Wolski. 27-latek to chłop na schwał (194 cm, 92 kg), grający na pozycji kołowego. Zaliczył cztery sezony na poziomie I ligi (AZS Bydgoszcz i Mazur Sierpc), a ostatnio grał przeciwko Pabiksowi w II lidze, w barwach ROKiS Radzymin. Jego statystyki bramkowe może nie powalają na kolana (9 goli w 14 meczach), lecz Wolski ma być jednym z ważniejszych zawodników tworzących obronę beniaminka.

Zapewne będą kolejne transfery do klubu, bowiem kadrę pierwszoligowego zespołu ma tworzyć ponad 20 graczy.

Wiadomo już, że ligowe rozgrywki Pabiks rozpocznie meczem w Radomiu 18 lub 19 września.

Tydzień później w pierwszym meczu przed własną publicznością pabianiczanie podejmą rezerwy potęgi – wicemistrza kraju Orlenu Wisły Płock. Do tego czasu ekipa Zinchuka rozegra kilka sparingów i turniejów.

I liga przeszła reorganizację – utworzono ligę centralną, w której zagra 14 drużyn oraz cztery grupy I ligi, w której gra Pabiks. Trafiliśmy do grupy C, w której naszymi rywalami będą: Jurand Ciechanów, Anilana Łódź, Orlen Wisła II Płock, SMS ZPRP Płock, Azoty II Puławy, Uniwersytet Radom, AZS UW Warszawa, Warszawianka, ROKiS Radzymin, Orlęta Zwoleń, Włókniarz Konstantynów Łódzki.