Najważniejsza informacja z obozu wicemistrzów II ligi jest taka, że wszyscy nasi piłkarze ręczni są zdrowi. Nikt nie narzeka na kontuzję, nikogo nie zmógł wirus.

Atmosfera w zespole jest bojowa. Wszyscy chcą się „odkuć” za poprzedni sezon, gdy rozgrywki przerwano w połowie fazy mistrzowskiej.

- U chłopaków jest duże rozżalenie, że nie mogli na parkiecie udowodnić, że zasługują na pierwszą ligę – przyznaje Bartosz Gościłowicz, prezes Pabiksu. – Dlatego w tym sezonie sportowa złość będzie nas napędzać do odnoszenia zwycięstw.

Lekko nie było już od pierwszego treningu. Lewandowski wyciskał z zawodników siódme poty. Ci, którzy nie przyszli na trening byli usprawiedliwieni.

- U nas nie ma samowolki, każda absencja na treningu musi być usprawiedliwiona – zaznacza prezes. – Żaden z graczy nie zgłosił chęci odejścia z klubu.

Na zajęciach nie było też nikogo nowego, ale… to się niebawem zmieni.

- Postaramy się wzmocnić drużynę. Niebawem przedstawimy nowych zawodników – potwierdza prezes.

Przez pierwsze dwa tygodnie pod okiem Krzysztofa Lewandowskiego zawodnicy będą wzmacniać siłę i motorykę. Potem wchodzą do hali, gdzie przejmuje ich szkoleniowiec Sebastian Rajchert.

- W ostatni weekend sierpnia gramy turniej w Radzyminie – informuje Gościłowicz. – Pozostałe sparingi będziemy dogrywać w trakcie przygotowań.

W II lidze zagra 16 zespołów. Są trzy warianty rozegrania ligi:

1. Podział ligi na dwie grupy po osiem drużyn i późniejsza rywalizacja w grupach mistrzowskiej i spadkowej.

2. Podział ligi na cztery grupy po cztery zespoły. Dwa pierwsze awansują do grona zespołów walczących o awans, dwie ostatnie biją się o utrzymanie. Walka o awans i utrzymanie toczy się w grupach.

3. Podział ligi na cztery grupy po cztery zespoły. Dwa pierwsze zespoły awansują do grona zespołów walczących o awans i grają o wejście do I ligi systemem pucharowym (przegrywający odpada).

- Jesteśmy za opcją cztery grupy po cztery drużyny i awansem do grupy mistrzowskiej. W czasach pandemii to najrozsądniejsze rozwiązanie, bo ogranicza ilość spotkań – mówi Gościłowicz. – Kluby do 10 sierpnia muszą określić, w jaki sposób chcą grać.

Początek rozgrywek w II lidze piłki ręcznej zaplanowany jest na drugą połowę września.