Socha po raz czwarty w karierze zdobyła medal mistrzostw Europy. Tym razem 31-letnia pabianiczanka stanęła na najniższym stopniu podium podczas ME w chorwackim Zagrzebiu. W 2004 roku w duńskiej Kopenhadze Socha zdobyła złoto, dwa lata temu w angielskim Sheffield była druga, a rok temu we włoskim Legnano także była trzecia.

W tym roku zawodniczka AZS-u AWF Warszawa przegrała walkę o finał 9:15 z Ukrainką Olgą Charłan, aktualną liderką światowego rankingu, trzykrotną medalistką MŚ i trzecią szablistką IO w Londynie. Był to trzeci pojedynek Sochy z Charłan i trzeci zakończony porażką. W finale Ukrainka wygrała z Greczynką Vassiliki Vougiouką 15:7.

W stolicy Chorwacji najbardziej utytułowana polska szablistka świetnie spisywała się już w eliminacjach grupowych, w których wygrała aż 5 z 6 pojedynków i została zwolniona z 1/32 finału.

W 1/16 finału pokonała Ukrainkę Olenę Woroninę 15:11, a w kolejnej rundzie wygrała z jej rodaczką Aliną Komaszczuk 15:6. W ćwierćfinale Socha zwyciężyła Francuzkę Cecilię Berder 15:14. Była to najcięższa walka dla naszej zawodniczki, która przegrywała już 6:12 i 12:14, by ostatecznie odrobić straty i wygrać.