Był to turniej inaugurujący nowy sezon. Wystartowało w nim aż 65 florecistek z całego kraju, w tym 7 podopiecznych Przemysława Pawłowskiego. Bezkonkurencyjna okazała się Julia, która po eliminacjach została zwolniona z walki w pierwszej rundzie i rozstawiono ją z numerem drugim.

W pierwszej walce pabianiczanka rozniosła Dominikę Pałkę (Warta Poznań) 15:2, potem zdemolowała Karolinę Stawiarską (Atena Gdańsk) 15:1. W ćwierćfinale stoczyła trudny bój z walczącą przed własną publicznością Sandrą Sulik (Budowlani Toruń), ostatecznie zwyciężając 15:11. W półfinale naszej Julce nie dała rady Anna Szymczak (Atena Gdańsk), bowiem zawodniczka Zjednoczonych wygrała 15:12. W finale spotkały się dwie godne siebie rywalki: Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) i podopieczna trenera Pawłowskiego. Nasza zawodniczka po mistrzowsku rozegrała finałową walkę i zwyciężyła 15:8.

Pozostałe miejsca florecistek z Pabianic: 13. Małgorzata Strachowska, 23. Julia Strachowska, 28. Weronika Czajka, 33. Justyna Czajka, 52. Magdalena Strachowska, 56. Aurora Kubiak.