W turnieju indywidualnym florecistek Julia zajęła 22. pozycję. Szansę na medal Polki upatrywały w turnieju drużynowym, wszak nasz zespół stawał już w tym roku na podium w Mistrzostwach Europy i w Pucharze Świata.

Nasze dziewczyny w składzie: Julia Walczyk, Anna Szymczak, Marika Chrzanowska i Martyna Długosz rozpoczęły zmagania od 1/8 finału, gdzie po ciężkim boju pokonały Chinki 45:43. W ćwierćfinale biało-czerwone od początku do końca prowadziły z Węgierkami i ostatecznie zwyciężyły 45:40.

Półfinałowe starcie z Włoszkami nasze zawodniczki rozpoczęły od wygranej, ale potem Włoszki skutecznie zaczęły odrabiać straty. Po trzecim pojedynku florecistki z Półwyspu Apenińskiego prowadziły 20:17 i tej przewagi nie oddały, ostatecznie wygrywając 45:35.

W starciu o brąz Polki zmierzyły się z Rosjankami. Pierwsza na planszę wyszła Julia, lecz uległa Kristinie Samsonowej 4:5. Jej koleżanki odrobiły straty, a potem wypracowały przewagę siedmiu trafień. I choć Rosjanki goniły – Polki ostatecznie wygrały 45:41 i to one wracają ze stolicy Uzbekistanu z brązowym medalem!

W finale Włochy wygrały z USA 37:36.