Wśród najmłodszych (grupa 10-latków) dzielnie radził sobie Jan Nowicki. Janek skończył zawody na 7. pozycji.

Tomasz Bartoszek zajął 2. miejsce wśród 14-latków. W drodze po srebro Tomek wygrał 12:0 z Patrykiem Pocięglem (Bydgoszcz), 12:6 z Konstantym Zielińskim (Gdańsk), 5:4 z Cyprianem Gulińskim (Toruń), 12:6 z Jakubem Parzyszkiem (Toruń) i 12:9 z Maksymilianem Doroszkiewiczem (Gdańsk).

Dopiero w finale Tomasz Bartoszek znalazł pogromcę – po zaciętej walce przegrał z Filipem Hryniewieckim (Wrocław) 11:12.

W tej kategorii wiekowej startowało jeszcze dwóch naszych szermierzy: 48. był Mateusz Świderek, a 49. Stanisław Jędrzejczyk.

Wśród kadetów brązowy medal wywalczył Stanisław Jurga, który turniej główny rozpoczął od wolnego losu w pierwszej rundzie. Potem wygrał 15:4 z Tymonem Kowalskim (Bydgoszcz), 15:6 z Patrykiem Gawendą (Gdańsk), a w półfinale uległ późniejszemu zwycięzcy, Filipowi Winkhofowi (Leszno) 6:15.