Pabianiczanka walcząca w barwach AZS Poznań w eliminacjach odniosła pięć zwycięstw, w walce preeliminacyjnej pokonała Marion Rousseau (Francja) 15:9, zaś w turnieju głównym wygrała z Dorją Blasić (Chorwacja) 15:9, koleżanką z reprezentacji, Martyną Synoradzką 11:5 i Zander Rhodes (USA) 15:4. W ćwierćfinale po emocjonującej walce uległa Francesce Palumbo (Włochy) 12:14. W turnieju indywidualnym najlepsza była Włoszka, Alice Volpi.

W turnieju drużynowym Polki z pabianiczanką w składzie zajęły 7. miejsce.

A co słychać u florecistów Zjednoczonych? W Pucharze Polski juniorów w Gdańsku nasi dużo młodsi zawodnicy zdobyli cenne doświadczenie. Stanisław Jurga (Zjednoczeni) pokonał Macieja Skorupę (Warszawa) 15:4 i uległ późniejszemu zwycięzcy Dawidowi Piosikowi (Leszno) 3:15. W końcowej klasyfikacji był 30., zaś Tomasz Bartoszek (Zjednoczeni) 57.

Z kolei trzy florecistki Zjednoczonych startowały w turnieju na warszawskim Ursynowie. Lena Korczak była 31., Zofia Wiśniewska 32., zaś Anastasiia Sbytova 33.