Florecistki Zjednoczonych Pabianice walczące w składzie: Julia Walczyk, Małgorzata i Julia Strachowskie zdobyły złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nasze zawodniczki pokonały w finale Wartę Muszkieterów Poznań 45:26. W półfinale po dramatycznym pojedynku pabianiczanki wygrały z drużyną Wrocławianie I 45:44, a w ćwierćfinale z Ateną II Gdańsk 42:20.

Nasze biły się też w turnieju indywidualnym. Tutaj Julia Walczyk wywalczyła srebrny medal. Najpierw jednak były eliminacje. Do turnieju głównego zakwalifikowały się nasze cztery florecistki, ale z powodu kontuzji Aurory Kubiak, wystartowały trzy. Obie Julie oraz Małgosia w turnieju indywidualnym spisały się znakomicie. Przed turniejem głównym Julie zostały rozstawione z dwoma pierwszymi numerami. Małgorzata Strachowska po wygranym pierwszym pojedynku z Weroniką Król 15:8, przegrała bój o ćwierćfinał z Eweliną Kolak z Jamaleksu Leszno 12:15. Julia Strachowska stoczyła dramatyczną bitwę o półfinał. W starciu z zawodniczką gospodarzy, Adrianną Frąckowiak było wiele emocji. Pabianiczanka prowadziła już z przewagą czterech punktów i medal był tuż, tuż. Niestety, w końcówce przegrała jednym trafieniem 8:9 i zajęła piąte miejsce. Julia Walczyk do walki finałowej szła jak burza, wygrywając swoje pojedynki do 2, 3 i 4 trafień. W finale z zawodniczką gospodarzy, Beatą Żurowską przegrała w priorytecie 8:9. Udał jej się rewanż w zawodach drużynowych, bo wygrała z tą samą florecistką rewanż w trzy minuty 14:4.

Ostateczna kolejność: 

1. Beata Żurowska Wrocławianie,

2. Julia Walczyk Zjednoczeni Pabianice,

5. Julia Strachowska Zjednoczeni Pabianice,                  

15. Małgorzata Strachowska Zjednoczeni Pabianice.  

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży traktowane są też jako mistrzostwa Polski kadetów. Zatem pabianiczanki są drużynowymi mistrzyniami Polski kadetek, a Walczyk dodatkowo indywidualną wicemistrzynią.