W austriackim Dornbirn rosły pabianiczanin dotarł aż do finału, eliminując po drodze Francuza, dwóch Niemców i Szwajcara, zaś w decydującej batalii uległ Niemcowi Rudolfowi Christiansenowi 6:3, 4:6, 1:6.

Podczas BelGlobal Cup w Mińsku nasz tenisista zatrzymał się na półfinale, po wygranych z dwoma Białorusinami i Ukraińcem, lepszy w starciu o finał okazał się Rosjanin Daniel Ibragimow 4:6, 1:6.

W fińskiej Nastoli Szymon odpadł w drugiej rundzie singla, za to w deblu z Wojciechem Kasperskim dotarł aż do finału, gdzie ulegli innej polskiej parze Alan Bojarski/Maks Kaśnikowski 4:6, 4:6.

Turniej w norweskim Stavanger to wielki sukces Szymka. Ograł dwóch Norwegów, Duńczyka, Francuza, a na koniec w finale po zaciętym boju pokonał gracza gospodarzy Hermana Hoeyeraala 7:6 (5), 6:4. W deblu z Alanem Bojarskim doszli do półfinału.

Z kolei w belgijskim Arlon Szymon osiągnął dwa półfinały. W singlu eliminował kolejno dwóch Belgów i Francuza, by w starciu o finał ulec Pierre Yvesovi Bailly’emu (Belgia) 7:6 (5), 5:7, 1:6.  W półfinale debla (z Alanem Bojarskim) okazali się gorsi od pary francusko-luksemburskiej.