Wiele osób liczyło na to, że Szymon Kielan (PKT) będzie walczył o medale mistrzostw Polski juniorów. Tymczasem w singlu zawodnik znad Dobrzynki odpadł w pierwszej rundzie, ulegając Michałowi Wargockiemu (Poznań) 2:6, 5:7.

Znacznie lepiej było w deblu, gdzie nasz mistrz Polski juniorów z hali powetował sobie nieudany turniej singlowy. Kielan wraz z bytomianinem Wojciechem Kasperskim był rozstawiony z numerem 1. Po wygraniu trzech spotkań w wielkim finale spotkali się z deblem nr 3: Jasza Szajrych/Michał Wargocki (obaj Poznań). I wygrali po dramatycznym boju 5:7, 6:4 i 10:4 w supersecie.

W mikście Szymon grał z Magdaleną Hędrzak z Bytomia. Dotarli do finału, gdzie ulegli parze Zuzanna Szczepańska (Inowrocław)/Piotr Pawlak (Warszawa) 6:7, 1:6.

Wcześniej Kielan wziął udział w turnieju ITF w Bytomiu. Ostatnio w deblu triumfował w stolicy Gruzji, Tbilisi. Na Śląsku najpierw pokonał Kanadyjczyka Ilję Tyraspolskiego 6:2, 6:1, potem uległ Francuzowi Giovanniemu Perricardowi 5:7, 2:6.

Co słychać u jego młodszych koleżanek i kolegów?

Lena Miszczak (PKT) zajęła 4. miejsce w turnieju skrzatek w Łęczycy. Pabianiczanka pokonała Igę Flejszar 6:3, 6:3 oraz Matyldę Górną 6:3, 6:1, później skreczowała.

Zuzanna Lesman (PKT) nie awansowała do czołowej ósemki ogólnopolskiego turnieju skrzatów w Łęczycy, wygrywając tylko jeden mecz w grupie – z Gracją Politowicz 6:0, 6:0.

Karol Załoga (PKT) wziął udział w Memoriale im. Lecha i Marii Kaczyńskich w Warszawie. Pokonał Aleksandra Zygmunta (Słowacja) 4:6, 6:3, 12:10 i uległ Kacprowi Knitterowi (Szczecin) 1:6, 1:6.