Na starcie stanęli zawodnicy z ośmiu klubów z Polski oraz trzech z zagranicy (z ukraińskiego Kostopola, czeskiej Ostravy oraz z Białorusi). Na matach walczyli kadeci, juniorzy i młodzieżowcy.

Gospodarze – zapaśnicy PTC – okazali się średnio gościnni, zdobywając aż 12 medali, w tym trzy złote, cztery srebrne i pięć brązowych.

Wśród kadetów do finałów dotarli Julian Jagusiak (57 kg) oraz Borys Miszczak (71 kg), ale obaj przegrali decydujące potyczki z zapaśnikami z Piotrkowa. Z brązowym medalem zawody ukończyli Olivier Maksymowicz (80 kg), Hubert Szczech (92 kg) oraz Marcel Chrzęst (110 kg). Miejsca poza podium zajęli: Adrian Drzewiecki, Jakub Makowski, Franciszek Tokarczyk, Kacper Szczepański oraz Igor Czyżewski.

W kategorii juniorów po złoto sięgnął Piotr Ludwiczak (67 kg). W finale nie dał szans (5:0) Konradowi Cudnikowi z Radomia. Także do finału dotarł Szymon Pusz (72 kg), jednak on musiał uznać wyższość (0:4) Szymona Domańskiego z Warszawy. Brązowe krążki wywalczyli Wiktor Powalski (67 kg) oraz Miłosz Domagała (92 kg).

U młodzieżowców po złoto sięgnęli nasi najciężsi zawodnicy. Michał Dybka (97 kg) w boju o zwycięstwo rozprawił się z Igorem Gmitrasiukiem (AKS Piotrków) 10:0, zaś w wadze 130 kg Mateusz Domagała wygrał 9:0 z Mateuszem Osowskim (GKS Bełchatów). W finale znalazł się też Przemysław Raźny (87 kg) i stoczył zaciętą walkę z Islamem Alievem (AZS AWF Warszawa). Górą (5:3) był zawodnik ze stolicy.

W zawodach wystartował też nowy pabianicki klub – Nelson. W jego barwach junior, Igor Saktura (72 kg) sięgnął po brąz.