- Zawody miały być podstawą do wyłonienia reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy u-15, ale europejski czempionat odwołano – mówi Waldemar Sawosz, prezes PTC. – W związku z tym tegoroczne mistrzostwa miały charakter wyłącznie prestiżowy.

Miło nam poinformować, że mistrzami Polski zostali Artur Pik (75 kg) i Jakub Makowski (62 kg).

- Artur wszystkie walki wygrał kładąc rywali na plecy – mówi Sawosz. – W tym roku został wicemistrzem kraju w zapasach i mistrzem Polski w sumo.

Jakub do finału kładł wszystkich przeciwników na plecy. W finale zmierzył się z klubowym kolegą, Mikołajem Jezierskim, który na plecy położyć się nie pozwolił.

- Kuba wygrał na punkty – informuje prezes.

Wicemistrzami Polski zostali Mikołaj Jezierski (62 kg) i Marcel Chrzęst (85 kg), zaś brąz zdobyli: Mateusz Jarzębski (57 kg), Igor Czyżewski (68 kg), Oliwier Maksymowicz, Hubert Szczech (obaj 75 kg) i Adam Cichała (85 kg).

W mini zapasach w Gomulinie walczyli chłopcy z roczników 2008-10. Złoto zdobył Tomasz Olejniczak (57 kg), srebro Piotr Jarzębski (44 kg), a brąz Gracjan Adamiec (38 kg), Franciszek Ganziuk (41 kg), Łukasz Jarzębski (48 kg), Milan Fuks (57 kg), Bartosz Gołaszewski (62 kg), Jan Chmielewski (68 kg).

Drugie miejsce w punktacji drużynowej zajęła SP w Ksawerowie. Jak na ironię, bo rozwiązano działający w szkole klub zapaśniczy – Atlas.