Pierwszy Rzut Ligi Zapaśniczej był ostatnim sprawdzianem dla kadetów przed zawodami Pucharu Polski w Warszawie. Potyczki w stolicy będą zarazem pierwszą eliminację do finałów Olimpijskiej Olimpiady Młodzieży.

Sprawdzian generalny na szóstkę zdali: Szymon Pusz (65 kg) oraz Piotr Ludwiczak, którzy zdobyli złote medale.

Franciszek Tokarczyk (80 kg) i Miłosz Domagała (92 kg) przywieźli do domu srebro.

Udanie spisali się debiutanci: Mateusz Jarzębski (60 kg) zajął 3. miejsce, zaś Kamil Buldecki był piąty.

Wśród młodzików najlepsi w swoich kategoriach byli: Hubert Szczech (85 kg), pokonując w finale klubowego kolegę, Oliwiera Maksymowicza. Złoto wywalczył też Marcel Chrzęst (100 kg), który w finale efektownym rzutem suplesowym położył przeciwnika na łopatki. Srebro zawisło także na szyi Łukasza Jarzębskiego (52 kg).

Worek brązowych krążków dla PTC wywalczyli: Gracjan Adamiec (38 kg), Ryszard Ejsmont (44 kg), Piotr Jarzębski, Julian Jagusiak (obaj 48 kg), Mateusz Godlewski (52 kg), Tomasz Olejniczak (62 kg), Bartosz Gołaszewski (68 kg) oraz Emil Michalak (75 kg).

Wśród najmłodszych „fioletowi” pokazali, że są prawidziwą potęgą. Aleksander Jagusiak (28 kg), Aleksander Muszyński (30 kg), Kasjan Wlazłowicz (37 kg), Wiktor Wiąckiewicz (45 kg), Dawid Hofman (47 kg) oraz Adrian Osiczak (51 kg) byli bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych.

Srebrne medale zdobyli Norbert Osiczak (32 kg) oraz Yegor Dybski (34 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli: Wojciech Jagieło (28 kg), Dominik Dróżdż (31 kg), Antoni Wysocki (32  kg), Artur Ejsmont (33 kg), Mieszko Makowski (34 kg) oraz Jan Madej (47 kg).

W Radomiu „fioletowi” wystawili 40 zapaśników.