Tym razem nasi wrócili bez medalu. Najbliżej zdobycia krążka był Hubert Szczech (92 kg), który w walce o brąz uległ Filipowi Bańcrewskiemu (Orlik Wierzbica). Wcześniej Hubert uległ mistrzowi kraju kadetów, Sebastianowi Warchołowi (Sobieski Poznań). Warto dodać, że Hubert ważył dużo mniej niż przeciwnicy.

Na siódmej pozycji zawody ukończył Franciszek Gross (65 kg), który dzielnie walczył o to, by poprzez repasaże dostać się na podium. Niestety, Franek potknął się na ostatniej przeszkodzie przed walką o brąz i szansa na medal przepadła.

Walczyli także: Kamil Buldecki (60 kg), Mateusz Jarzębski (65 kg), Kacper Szczepański (65 kg), Adrian Drzewiecki (71 kg), Igor Czyżewski (71 kg), Olivier Maksymowicz (80 kg).

- Dla Huberta, Adriana, Igora oraz Oliviera był to pierwszy start w kategorii kadetów, a zarazem sprawdzian przed mistrzostwami Polski młodzików – informuje Grzegorz Szyszka, trener PTC.