Memoriał miał charakter międzynarodowy, bowiem wzięli w nim udział atleci z Ukrainy i Niemiec. Na matach walczyło 100 zawodników, w trzech kategoriach wiekowych: juniorów, kadetów i młodzików. Doskonale spisali się w nim gospodarze, czyli zapaśnicy PTC.

Wśród juniorów złoto wywalczył Wiktor Powalski (67 kg), zaś po brąz sięgnął Miłosz Domagała (97 kg).

W kategorii kadetów w finale zameldowali się Adrian Drzewiecki (80 kg) oraz Marcel Chrzęst (110 kg). Niestety, żaden z nich nie zdobył złota. Kontuzjowanego Drzewieckiego do walki nie dopuścił lekarz, zaś Chrzęst poległ w starciu z zapaśnikiem z Ukrainy. Brąz wywalczyli: Mateusz Jarzębski (60 kg), Franciszek Gross (71 kg) i Hubert Szczech (92 kg). Lokaty poza podium zajęli: Julian Jagusiak, Samuel Petikyan, Jakub Beda i Igor Czyżewski.

Starszych kolegów pomścili młodzicy PTC. Oni rządzili na matach w hali MOSiR. Zdobyli sześć złotych medali: Kordian Świniarski (41 kg), Kasjan Wlazłowicz (44 kg), Sargis Petikyan (48 kg), Piotr Jarzębski (52 kg), Mateusz Godlewski (62 kg) oraz Jakub Michalski (68 kg).

Srebrne medale wywalczyli Eryk Grodzki (44 kg), Łukasz Jarzębski (57 kg) oraz Lucjan Popecki (68 kg). Po brąz sięgnęli: Wojciech Jagieło (35 kg), Robert Ejsmont (41 kg), Gracjan Adamiec oraz Dorian Kaczyński (obaj 48 kg). Miejsca poza podium zajęli: Bartosz Kabza, Dominik Kozłowski i Wojciech Szwedziński.

W Łodzi rozegrano Memoriał im. Jana Kauca w mini zapasach w stylu wolnym. Brązowy medal wywalczył Mateusz Broniarczyk (36 kg), na piątym miejscu zawody ukończyli Miłosz Łyjak (29 kg) oraz Leo Polowczyk (40 kg). Trenerem zapaśników był Przemysław Raźny.