Najwięcej z nich usłyszał z pewnością Jakub Błachowicz (60 kg), który był najmłodszym zawodnikiem mistrzostw. Stało się tak dlatego, że został przeniesiony z kategorii juniorskiej do młodzieżowej, bowiem z powodu kontuzji nie mógł startować w mistrzostwach Polski juniorów.

- Po dwóch zwycięstwach w eliminacjach, Kuba stanął do finału z Grzegorzem Rutkowskim z Olimpijczyka Radom – relacjonuje Waldemar Sawosz, prezes PTC. – Po zaciętym boju Kuba uległ minimalnie 8:9 i zdobył srebrny medal.

Dobrze powalczyli także pozostali nasi zawodnicy, zajmując punktowane miejsca: Jakub Madaj (97 kg) był 5., Przemysław Raźny (87 kg) 7., zaś Mateusz Domagała (130 kg) także był 7.

Ich dobra postawa zaowocowała wysokim, ósmym miejscem (na 25 drużyn) w klasyfikacji zespołowej.