Przemysław Raźny (8. miejsce), Jakub Madaj (brąz), Mateusz Domagała (brąz) i Michał Dybka (złoto) – to nasi najlepsi pabianiccy zapaśnicy. Sportowcy wrócili z trzema medalami z mistrzostw Polski juniorów w Raciborzu (pisaliśmy o tym TUTAJ). Z tej okazji spotkali się w siedzibie klubu PTC z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem.

Michał Dybka to uczeń II klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radomiu i duma Pabianic. Jest w zapaśniczej kadrze narodowej. W kadetach i młodzikach był mistrzem Polski. Brał udział w europejskich imprezach zapaśniczych, walczył też w mistrzostwach świata.

Mateusz Domagała to uczeń IV klasy ZS nr 1. O włos stracił szansę walki o 1. miejsce w ostatnich zmaganiach. Zadecydowała przewaga techniczna rywala. Walkę o brąz wygrał przed czasem z wynikiem 8:0.

Jakub Madaj to uczeń ZS nr 1 i kolega z klasy Mateusza. Jego sukces cieszy szczególnie, że w ostatniej chwili zmuszony był zmienić kategorię wagową i walczył z trudniejszymi zawodnikami. Mimo tego świetnie sobie poradził.

Przemysław Raźny to uczeń ZS nr 2. Na ostatnich zawodach otarł się o strefę medalową. To jego powrót po 2 latach przerwy od zapasów. Intensywnie trenował przez 3 miesiące.

Spotkanie ze sportowcami było okazją do wspomnień dawnych sukcesów zapaśniczych.

- Wielkie talenty w naszym klubie rozwijają się w doskonałym tempie – ocenił wiceprezes PTC, Mariusz Domagała.

Za wyniki z ubiegłego roku Michał Dybka i Jakub Madaj otrzymają sportowe stypendia prezydenta.

Jak udało się im osiągnąć taki sukces?

- To jest jak nałóg. Trenujemy prawie codziennie. Jak jest kontuzja, człowiek nie wie, co ze sobą zrobić – komentuje brązowy medalista, Mateusz Domagała.

Panowie, serdeczne gratulacje!