Nasi pod wodzą Mariusza Łechtańskiego pojechali na mocno obsadzone zawody o puchar wójta gminy Mirów. Walczyli tam zapaśnicy z łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Klasą dla siebie wśród kadetów był Piotr Ludwiczak (71 kg), któremu nie przeszkadzało to, że walczył z cięższymi przeciwnikami. Piotrek zdecydowanie triumfował w swojej wadze i pozostawił znakomite wrażenie.

Na najniższym stopniu podium zameldowali się: Mateusz Jarzębski, Franciszek Gross (obaj 60 kg), Franciszek Tokarczyk (80 kg) i Dominik Uljanowicz (92 kg).

Słabszy dzień mieli Borys Miszczak i Kacper Szczepański. Jeśli do medalistów dodamy kadrowiczów (przebywali na zgrupowaniu reprezentacji Polski) Artura Pika oraz Miłosza Domagały, to wydaje się, że o medale podczas olimpiady w Pabianicach możemy być spokojni. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Pabianicach zaplanowana jest na pierwszy weekend lipca.

Z medalami wrócili także nasi najmłodsi atleci. Konrad Świniarski (38 kg), Wiktor Szachniewicz (52 kg) i Bartłomiej Gołaszewski (65 kg) wygrali swoje kategorie wagowe. Ze srebrem wrócił Dawid Hofman (47 kg), zaś Wiktor Wiądzkiewicz (47 kg) wywalczył brąz.

W klasyfikacji drużynowej „fioletowi” wywalczyli trzecie miejsce.