Mistrzostwa Polski były zarazem eliminacjami do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy u-15, które pod koniec maja zostaną rozegrane w Bułgarii.

Nasi atleci zdominowali wagę 85 kg. Oliwier Maksymowicz (PTC) pokonał klubowego kolegę Borysa Miszczaka 4:2, czym zrewanżował się za finał mistrzostw Polski młodzików. Miszczakowi pozostała zatem walka o brąz i ten medal zdobył. Finał był wewnętrzną sprawą fioletowych zapaśników: Maksymowicz położył na plecy Franciszka Tokarczyka. Oliwier zdobył złoto, Franek musiał zadowolić się srebrem.

Złoto to nie wszystko: decyzją trenerów Maksymowicz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Pecha miał Hubert Szczech, który wygrał pierwszą walkę, ale kontuzja wykluczyła go z dalszej rywalizacji. Ostatecznie zajął 7. lokatę.

Do trzech krążków w wadze 85 kg, jeden PTC dołożyło w kategorii 75 kg. Tutaj brąz wywalczył Adrian Drzewiecki. Na 5. pozycji zakończył zawody Igor Czyżewski (75 kg).

Rutyniarze Mateusz Jarzębski i Franciszek Gross zawiedli szkoleniowców, wygrywając zaledwie po jednej walce.

W klasyfikacji szkół podstawowych – SP w Woli Zaradzyńskiej zajęła 6. miejsce. Jej uczniami są Tokarczyk i Miszczak.