Fachowo uporządkowane dokumenty ułatwiają znalezienia potrzebnych faktur, rachunków i korespondencji. Zobacz, w co warto zaopatrzyć każde biuro!

Kluczem do efektywnej pracy biurowej są nie tylko doświadczenie i wiedza pracowników, ale też odpowiednie narzędzia, dzięki którym efekty pracy mogą być utrwalone i zabezpieczone. W pracy biurowej ważne są też ochrona danych i zapewnienie poufności klientom. W tym przypadku najbardziej przydatna będzie niszczarka do papieru. Sprawdź, czy w swoim biurze (w tym także – w Home Office)masz wszystkie urządzenia, które usprawnią Twoją pracę!

Niszczarka biurowa

Niszczarki papieru to niezbędne urządzenia wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba chronienia poufnych dokumentów i wrażliwych danych. Od 2018 roku, kiedy w Polsce weszło ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (w skrócie RODO) wszystkie przedsiębiorstwa i instytucje państwowe zaczęły przywiązywać dużą wagę do osobowych. O tym, jak poważnie traktowana jest ochrona danych osobowych może świadczyć choćby wysokość przewidywanych kar za naruszenie przepisów (aż 20 mln euro!). Najlepszym sposobem, aby zabezpieczyć już niepotrzebne dokumenty jest ich… zniszczenie. Samo przedarcie rękami i wyrzucenie do kosza na śmieci może nie wystarczyć. Co więcej, taki sposób usuwania ważnych dokumentów jest całkowicie nieprofesjonalny. Z tego powodu w niektórych miejscach niszczarki do papieru są absolutnie niezbędne.

Niszczarka na dokumenty to jednak urządzenie, które może przydać się także w domu, np. do usuwania starych rachunków, wyciągów z kont bankowych czy kopert z zaadresowanych do nas listów.

Laminator

Laminator to urządzenie biurowe umożliwiające trwałe zabezpieczenie dokumentów przed niekorzystnymi czynnikami (słońcem, wiatrem, uszkodzeniami mechanicznymi) przy pomocy folii do laminowania. Wśród laminatorów znajdują się te przeznaczone do pracy na zimno, jak i na gorąco, Wybierając laminator do biura, warto pamiętać, że praca z tymi działającymi w wysokich temperaturach jest nieco wolniejsza. Laminatory pozwalają na obsługę dokumentów w różnych formatach, przy czym najpopularniejsze są te przeznaczone do papieru formatów A4 i A3. W dużych przedsiębiorstwach, gdzie liczba dokumentów do oprawienia jest znacznie większa, przydatny będzie laminator do wysokonakładowego laminowania.

Segregatory

Jeśli podstawą pracy biurowej jest uporządkowanie dokumentów, nic nie pomoże w tym bardziej niż dobry segregator. Zaletą tego niezbędnego w biurach akcesoria jest możliwość przechowywania i uporządkowania nawet bardzo obszernej dokumentacji. Estetyczne, różnobarwne segregatory umożliwiają uporządkowanie dokumentacji według kolorów – każdy kolor można być przeznaczony dla innego typu dokumentów. Segregatory nie tylko przydadzą się do przejrzystego porządkowania, ale też będą dobrze wyglądać na półkach, kiedy odwiedzą nas kontrahenci.