Przez lata podatnicy byli zmuszani do wypełniania skomplikowanych, papierowych formularzy PIT, jednak od kilku lat PIT można złożyć bez wychodzenia z domu. PIT przez Internet to jedna z najważniejszych kwestii dla każdego podatnika, dlatego dowiedz się o niej więcej.

 

1. PIT przez Internet złożysz bez wychodzenia z domu

2. PIT online rozliczysz łatwiej niż tradycyjny

3. Szybko rozliczysz każdy formularz PIT

 

Złożenie PIT jest obowiązkowe, dlatego za niezłożenie formularza grożą dotkliwe kary finansowe. Aby ich uniknąć, powinno się przestrzegać terminów składania deklaracji każdego typu. Większość podatników rozlicza się z fiskusem do 30 kwietnia każdego roku, jednak niektórzy są zobowiązani do złożenia PIT wcześniej. Bez względu na to, jaki termin dostarczenia PIT do urzędu skarbowego obowiązuje danego podatnika, warto skorzystać z możliwości złożenia PIT przez Internet. Poznaj 3 zalety takiego rozwiązania.

 

PIT przez Internet złożysz bez wychodzenia z domu

 

PIT Online w 2020 roku złoży jeszcze więcej osób niż w roku ubiegłym. Tak przewidują nie tylko politycy i urzędnicy. Sami podatnicy deklarują, że skorzystają z tej formy rozliczenia. Ulga na Internet odliczana w ubiegłych latach zachęcała wielu Polaków do dołączenia do sieci, dzięki czemu sprawy urzędowe można załatwiać online. PIT przez Internet składa się bez wychodzenia z domu, co umożliwia przesłanie deklaracji o dowolnej porze. Nie trzeba udawać się do urzędu osobiście - PIT można wysłać nawet w dni wolne od pracy oraz w godzinach nocnych, gdy żaden urząd nie pracuje.

 

PIT online rozliczysz łatwiej niż tradycyjny

 

PIT online za 2019 rok rozlicza się łatwiej niż formularz papierowy. Elektroniczny pit jest wstępnie wypełniany przez urząd skarbowy, dzięki czemu istnieje możliwość potwierdzenia znajdujących się w nim danych i zaakceptowania deklaracji. Dzięki temu wypełnienie PIT online jest możliwe, nawet gdy do tej pory miało się trudności z samodzielnym rozliczeniem formularza. PIT elektroniczny umożliwia również szybkie i łatwe rozliczenie 1 procenta podatku, który można przekazać na wybraną organizację pożytku publicznego.

 

Szybko rozliczysz każdy formularz PIT

 

Deklaracje PIT online mogą składać wszyscy podatnicy, bez względu na to, jaki formularz powinni wypełnić. Takie rozwiązanie to ukłon nie tylko w stronę osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, ale również dla licznego grona przedsiębiorców. Ponadto przez Internet bez trudu odliczy się ulgi podatkowe. Odliczenia od podatku wykazuje się na formularzu pit 0, który składa się jako załącznik.