Interaktywna wystawa, którą klienci Portu Łódź będą mogli zwiedzać w godzinach otwarcia centrum, pozwoli zapoznać się z magicznym światem instrumentów, fal dźwiękowych oraz muzycznych gier i łamigłówek.

Do dyspozycji klientów Portu Łódź będą dostępne cztery moduły: studio dźwiękowe „Dźwięki na wyciągnięcie ręki”, Filharmonia, Instrumentarium i stacja o nazwie „Cztery pory roku Vivaldiego”. Każdy z edukacyjnych eksponatów zabierze zwiedzających w odmienną muzyczną podróż.

W atrakcyjnym, przypominającym kostkę Rubika studio dźwiękowym goście wystawy będą mogli wspólnie z dwójką bohaterów przeżyć podróż w świat dźwięków pochodzących z całego świata. W klimat przygody wprowadzą znane głosy ze świata aktorskiego dubbingu. Kolejno, w Filharmonii – interaktywnej muszli koncertowej wyposażonej w prawdziwe instrumenty symfoniczne - każdy będzie mógł poczuć się jak twórca spektakularnego widowiska. W Filharmonii zwiedzający zapoznają się z różnymi typami muzyki od klasycznej przez rozrywkową, aż po utwory skomponowane na specjalne okazje. Z kolei Instrumentarium to miejsce stwarzające niezwykłą swobodę, uzmysławiające, że w muzyce nie ma granic. Połączenie samodzielnie skonstruowanych instrumentów z tymi, które na co dzień funkcjonują w muzycznym świecie, zapewni doskonałą zabawę, a także pozwoli wykreować własne brzmienia. Na zakończenie uczestnicy będą obcować z arcydziełem muzyki klasycznej „Czterema porami Roku” Vivaldiego. W czterech niezależnych przestrzeniach przypisanych do każdej z pór roku będzie można przekonać się, jak przyroda tworzy własne dźwięki.

Interaktywna wystawa „Podróż w krainę dźwięku”, zlokalizowana obok sklepu RTV Euro AGD będzie dostępna dla zwiedzających od 23 maja do 9 czerwca w godzinach otwarcia centrum. Wstęp jest bezpłatny.