Pogotowie i świetlica dla bezdomnych oraz Punkt Pomocy Doraźnej przy ul. Partyzanckiej 56 powstały 5 lat temu. Tam też powstał magazyn odzieżowy, meblowy, żywnościowy oraz sprzętu AGD. Inicjatywa okazała się być przydatną. Może o tym świadczyć fakt, że w tym czasie skorzystało z niej 1.200 osób. Do pogotowia niejednokrotnie zgłaszały się osoby poszkodowane w pożarach. Na miejscu funkcjonuje również siłownia, sala bilardowa oraz przyjmuje terapeutka, która pomaga ludziom z problemem alkoholowym. Można też pograć w piłkarzyki i tenisa stołowego.

Stowarzyszenie „Granica” jako jedyne w mieście organizuje dożywianie osób bezdomnych i ubogich pod pomnikiem na Starym Rynku w ramach akcji "Nie dajmy im zamarznąć".

Zaproszeni na uroczystość 5-lecia goście zostali poczęstowani bigosem i schabowym własnej roboty, górską potrawą regionalną "danfonki" oraz słodkościami i owocami. Na ręce przedstawicieli Starostwa Marek Skrzymowski wręczył - w ramach podziękowania -wygrawerowaną tabliczkę. Przy okazji spotkania zebrani goście złożyli życzenia gospodarzowi Markowi Skrzymowskiemu, który obchodził 16. rocznicę abstynencji.