Ludzie sukcesu bardzo często podkreślają konieczność odpoczynku i regeneracji. Bez tego niemożliwym staje się wykorzystanie w stu procentach swego potencjału.

Chodzi nie tylko o czas przeznaczony na regenerację, lecz również o jakość tego czasu. Oprócz z pozoru prozaicznych czynników wpływających na sen, takich jak zaciemnienie wnętrza, materac czy właściwa temperatura pomieszczenia, ogromne znaczenie ma także jakość naszej pościeli. Przysłowiową kropką nad ‘i’ jest efektowne pościelenie łóżka.

Oto kilka wskazówek jak pięknie ozdobić łóżko, na którym śpisz, by było ozdobą sypialni w ciągu dnia.

Dla perfekcyjnych

Wszystko, czego potrzebujesz do jego wykonania to trzy narzuty jednokolorowe (np. różnej wielkości) i ... jak najwięcej poduszek! Narzuty powinny być różnej wielkości. Dwie z nich połóż u dołu łóżka. Większą na spodzie, mniejszą na wierzchu. W ten sposób utworzysz dwie warstwy, które będą wspaniale do siebie pasowały, jeżeli zadbasz o odpowiednią ich kolorystykę. Trzecią narzutę ułóż u góry łóżka tak, by opadała poza materac. Będzie ona stanowiła podłoże dla poduszek. Zwróć uwagę, by ich barwa była dopasowana do odcieni narzut. Jeżeli posiadasz dziewięć poduszek, to niech po trzy poduszki będą tego samego koloru, co jedna z narzut. Poduszki ułóż na stojąco. Możesz oprzeć je delikatnie o ścianę, tworząc między nią, a łóżkiem kąt ostry. Sekret tkwi w perfekcyjnym dopasowaniu poduszek.

Dla wygodnych

To idealna propozycja dla tych, którzy nie mają wiele czasu o poranku. Jeśli nie chcesz tracić cennych minut z rana, to mamy dla Ciebie rozwiązanie: zastosuj pościele z wyjątkowym wzorem. Takie ozdobne modele są na tyle piękne, że mogą stanowić zjawiskowe okrycie łóżka same w sobie. Szczególnie polecam pościele z nadrukiem. Kwiaty, figury geometryczne czy inne fantazyjne wzory wspaniale dodają uroku pomieszczeniu i sprawią, że będziesz kładł się spać z przyjemnością. Wspaniale do takiej aranżacji nadaje się także pościel 200x220 dwukolorowa. Po prostu wywiń wtedy pościel (w części, gdzie znajdują się poduszki) na drugą stronę i kompozycja dla wygodnych gotowa!

Dla artystów

Miłośnicy dekorowania z pewnością docenią naszą propozycję. Do poduszek, z których korzystasz podczas snu, dołóż specjalne poduszki dekoracyjne. Postaraj się o to, aby ich wzór oraz kolor pokrywał się z pościelą. A jeśli i pościel komponuje się z aranżacją sypialni, to stylowa propozycja została ukończona . Jednym z pomysłów na oryginalne pościelenie łóżka, jest ułożenie jednej kołdry na drugą, wywinięcie wierzchniej z nich i umieszczenie na niej poduszki dekoracyjnej. Pozostałe poduszki można oprzeć o siebie. Jeżeli dopasujesz odpowiednio kolory pościeli oraz poduszek, możesz być pewien, że ten sposób zaścielenia łóżka, zrobi na gościach ogromne wrażenie.

Dla nowoczesnych

Ci, którzy chcą poeksperymentować nieco ze sposobem pościelenia łóżka, powinni zainteresować się stylem awangardowym. Artystyczny nieład nie oznacza wesołej twórczości. Nawet ten sposób posiada pewne zasady, które rozróżniają efektowny wystrój od bałaganu. Pościel powinna być ładnie rozścielona. Na łóżku ‘porozrzucaj’ (czytaj: poukładaj kreatywnie) poduszki. Stosuj się zasady: poduszki powinny być tego samego koloru lub materiału. Jeśli chcesz podążać za trendami 2019 roku, to polecam użyć w tym celu poduszki welwetowe oraz w stylu glamour. Nie zapomnij o najważniejszym elemencie, jakim jest koc. Rozściel go przy brzegu łóżka tak, aby przybrał kształt trójkąta-harmonijki. To właśnie odpowiednie ułożenie koca wpływa znacząco na efekt końcowy.

Dla minimalistów

Czasem nie wystarczy piękna pościel, by efektownie pościelić łóżko. Kiedy chcemy przysłonić różne niedoskonałości, idealnym rozwiązaniem będzie narzuta. Zależnie od preferencji możemy w tym celu użyć narzuty w popularne wzory kwiatowe, geometryczne lub młodzieżowe. Najistotniejsze, by była ona na tyle duża, aby zasłonić całe łóżko. Opcjonalnie można w tym celu zastosować również koc.