Gdy marzysz o idealnej sylwetce, poznaj 5 głównych wrogów skutecznego odchudzania!

1. Zbyt mało wody

Codziennie powinniśmy pić od 1,5 litra do 2 litrów płynów. Oczywiście, możemy dostarczyć je wraz z wodą i innymi napojami, a także z owocami, zupami, koktajlami. Jeżeli organizm nie jest właściwie nawodniony, wtedy spowalnia przemiana materii, pojawiają się obrzęki, uczucie ciężkich nóg.

Swój dzień warto zacząć od wypicia szklanki ciepłej wody z cytryną – pobudzi trawienie, oczyści organizm, poprawi samopoczucie.

2. Niedosypianie

Także skuteczne suplementy na odchudzanie potrafią zaburzyć zarywanie nocy. Im mniej snu, tym nasz organizm jest bardziej rozregulowany. Co więcej, im mniej śpimy, tym więcej jemy. Zwiększa się wtedy szczególnie apetyt na słodycze.

Oczywiście, ważna jest też jakość snu. Śpijmy długo, w zaciemnionym pomieszczeniu, po wywietrzeniu sypialni.

3. Nadmierny stres

Stres może przydarzyć się każdemu z nas. Gdy jednak jest przewlekły, w takim przypadku może zniweczyć efekty odchudzania.

Stresujące sytuacje powodują, że spowalnia nasz metabolizm, częściej podjadamy i nagradzamy się jedzeniem. Świetną receptą na stres jest ruch – dzięki niemu poprawimy efekty diety.

4. Zbyt dużo alkoholu

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że alkohol jest niemal tak samo kaloryczny, jak tłuszcze. Kieliszek czerwonego wina to około 120 kcal, pół litra piwa – 250 kcal. Jeszcze więcej kalorii mają słodkie drinki alkoholowe.

Poza tym wtedy, gdy pijemy alkohol, mamy też ochotę na jedzenie. To powoduje, że waga szybko idzie w górę. Nadmiar alkoholu prowadzi również do powstawania obrzęków, a nawet może dać w efekcie cukrzycę typu 2.

5. Niedobory witamin i minerałów

Nasz organizm potrzebuje każdego dnia wielu minerałów i witamin. Dostarczamy je głównie z dietą. Gdy jednak jest ona monotonna, może dojść do niedoborów.

Właśnie dlatego dieta odchudzająca powinna być zróżnicowana. Możemy też dodatkowo stosować suplementy diety. Sprawdź również nasz włoski ranking - pillole dimagranti