Czy w Pabianicach mieszkańcy mogą odczuć problem twardej wody? Dlaczego woda o niższym stopniu twardości jest lepsza? Poznaj najważniejsze powody, które sprawią, że nie będziesz mógł wyobrazić sobie codziennego życia bez miękkiej wody.

Woda w Pabianicach

Pabianice mogą pochwalić się dobrym stanem wody. Zakład wodociągowy zdecydowanie dba o jej jakość. Ciecz jest wielokrotnie badana w ciągu doby, a najnowsze parametry można sprawdzić na stronie ZWiK.

Dyskomfortem może być twardość wody. Obecnie jest to maksymalnie 218 mg CaCO3/l. Taka woda jest uznawana za ciecz o średnim stopniu twardości, jednak może powodować wiele niedogodności w gospodarstwie domowym i codziennym życiu.

Dlaczego twarda woda to problem?

Twardość wody wynika z obecności jonów wapnia i magnezu. Im jest ich więcej, tym wyższy stopień twardości. Największym problemem, jaki powoduje, jest osad gromadzący się na częściach lub w instalacjach mających z nią styczność. Najczęściej to właśnie woda jest przyczyną kosztownych awarii.

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z wysokim stopniem twardości jest centralny zmiękczacz wody. Jego działanie opiera się na zatrzymaniu jonów wapnia i magnezu. Urządzenie powinno zostać zamontowane na wejściu wody do budynku.

Więcej o twardej wodzie dowiesz się na: http://www.zmiekczacze.com/twarda-woda/

Czy warto mieć miękką wodę?

Przeciwieństwem twardej wody jest woda miękka, czyli ciecz o bardzo niskim lub zerowym stopniu twardości. Według norm za wodę bardzo miękką uznawana jest taka o zawartości CaCO3/l mniejszej niż 100.

Poznaj najważniejsze powody, dla których warto z niej korzystać!

1. Lśniące włosy, zadbana skóra

Miękka woda jest najlepsza do zastosowania przez osoby z nadwrażliwością skóry. W dodatku wspomaga prawidłową pielęgnację włosów.

2. Dobry stan instalacji grzewczych i hydraulicznych

Woda o dobrze dobranym, niskim stopniu twardości ochrania instalacje przed osadem. Sprawia, że cały czas będą działały wydajnie i bezawaryjnie.

3. Brak zacieków na mytych powierzchniach

Teraz sprzątanie będzie zajmowało o wiele mniej czasu. Miękka woda doskonale spłukuje detergenty.

4. Brak kamiennego osadu w czajniku

Miękka woda jest pozbawiana jonów wapnia i magnezu odpowiedzialnych za powstawanie „kamienia”. Możemy przestać spoglądać z przerażeniem w dno czajnika, bo niczego tam nie znajdziemy.

5. Mniejsze prawdopodobieństwo awarii sprzętów AGD

Woda o niskim stopniu twardości jest przyjazna dla urządzeń AGD mających z nią styczność. Nie pozostawia osadu, a więc nie ma mowy o „zakamieniałych” częściach do wymiany.

6. Czyste, pachnące, miękkie pranie i błyszczące naczynia

Miękka woda sprawia, że prane tkaniny zachowają swój kolor oraz miękkość. Nie trzeba martwić się o to, że zniszczy się ulubiona bluzka, a spodnie zmienią kolor z czarnego na szary. Naczynia po płukaniu w zmywarce będą wyglądały jak nowe.

7. Oszczędności

Miękka woda pozwala zaoszczędzić i to nie jest żaden mit. Dzięki stosowaniu cieczy o niższym stopniu twardości wydasz mniej na kosmetyki oraz detergenty. Stopień twardości wody jest ściśle związany z napięciem powierzchniowym wody. Im mniejsza twardość , tym łatwiej spłukać różnego rodzaju płyny. Wystarczą mniejsze ilości, ponieważ przy kontakcie z miękką wodą dobrze się rozprowadzają.

 

 

Zmiękczacz wody, który sprawdzi się najlepiej

Obecnie jednym z najchętniej wybieranych zmiękczaczy wody jest Ecoperla Toro. Ma nowoczesny kształt, jest bardzo łatwy w montażu i oszczędny w eksploatacji – to główne powody, dzięki którym cieszy się tak dużą popularnością.

Ecoperla Toro posiada 20 litrów markowego złoża Lewatit uznawanego za najlepsze na rynku. Cechuje się ogromną wydajnością oraz długim okresem żywotności. W dodatku zainstalowano Ecoperla Perfect System – innowacyjny system ustawień pracy zmiękczacza. Zapewnia bezawaryjne działanie oraz oszczędne zużycie soli i wody w procesie regeneracji.

 

A inne zanieczyszczenia w wodzie?

Jeżeli głównym ujęciem, z którego korzystasz, nie jest sieć wodociągowa, a na przykład studnia głębinowa, w Twojej wodzie mogą znajdować się różne groźne dla zdrowia zanieczyszczenia. Informacje dotyczące sposobów filtracji wody możesz uzyskać za pośrednictwem czatu dostępnego na kompendium wiedzy o filtracji wody. Darmowych porad udzieli ekspert już od wielu lat działający w branży uzdatniania wody.