Oczywiście nie każdy jest fanem dużej dawki narastającego napięcia, często połączonego z pewnym niepokojem, dlatego zdania mimo wszystko są podzielone. Ile gatunków, tyle opinii! My jednak uważamy, że książki psychologiczne posiadają swoją specyfikę, która odróżnia je od innych gatunków.

 

Emocjonalne oraz psychiczne problemy bohaterów, nieprzewidywalne zachowania, strach, szaleństwo, traumy wyniesione z dzieciństwa, zagadki i tajemnice, przeżycia wewnętrzne bohatera, jego emocje i zachowania - to wszystko znajdziemy w dobrej powieści psychologicznej. W ostatnich latach na rynku wydawniczym pojawiło się mnóstwo książek z tego gatunku. Na które warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.

 

Radykalni. Rebelia”, Przemysław Piotrowski

 

Powieść, która przeszywa strachem do szpiku kości. Człowiek w imię swojej religii jest w stanie zrobić wiele. Zapoczątkowana w stolicy Francji muzułmańska rebelia rozlewa się na kolejne kraje Europy Zachodniej. Islamscy fundamentaliści przejmują kontynent. Świetnie zrealizowany, aktualny temat, który z pewnością zainteresuje wiele osób. Książkę ”Radykalni Rebelia” w formacie PDF można wygodnie czytać na dowolnym urządzeniu.

 

Porwana”, Blake Pierce


W stanie Nowy Jork dochodzi do serii brutalnych morderstw, których ofiarami są kobiety. Do rozwiązania tej sprawy zostaje powołana agentka specjalna FBI Riley Page. Kobieta niechętnie podejmuje się kolejnego zadania, ze względu na traumę jakiej doświadczyła całkiem niedawno. Obawia się, że jej życiu grozi niebezpieczeństwo...

Złota klatka”, Camilla Lackberg


 

Camilla Lackberg jest jedną z najbardziej znanych autorek, nazywana przez wielu królową thrillera. „Złota klatka” to trzymająca w ciągłym napięciu powieść o determinacji, sile charakteru i brutalnej zemście. Może się wydawać, że Faye ma wszystko, ale jej idealne życie to w rzeczywistości piekło, które urządził jej najbliższy człowiek.

 

Pokuta”, Max Czornyj


Seryjny morderca Cztery Iks w końcu wpada w sidła policji. Szybko jednak okazuje się, że to nie koniec koszmaru. Odnalezione zostają zmasakrowane zwłoki, a Cztery Iks sporo wie na ich temat. Komisarz Eryk Deryło musi podjąć grę z mordercą, której stawką będzie nie tylko życie, ale i dusza śledczego.

 

Czarne morze”, Karolina Macios


Dotyk innych ludzi powoduje, że Joanna widzi ich najgłębiej skrywane wspomnienia i odczuwa to, co starają się ukryć. W drodze powrotnej z Gdyni do Wrocławia ulega wypadkowi, po którym trafia do szpitala, a jej psychika się rozregulowuje. Dawne wspomnienia mieszają się z aktualnymi, do tego w domu nie zastaje pięcioletniej córki. Co tak naprawdę wydarzyło się w Gdyni? I gdzie jest jej pięcioletnia Milena?

 

Tylko jedno kłamstwo”, Kathryn Croft


Tara Logan jeszcze wczoraj miała doskonałe życie i cudowną rodzinę. Dzisiaj przekonała się, że to wszystko było kłamstwem. Bohaterka budzi się pewnego ranka w łóżku swojego sąsiada. Nie wie jak do tego doszło: nie ma pojęcia co zaszło między nią a Lee. Kiedy wydaje się, że gorzej być nie może, Tara odkrywa, że leżący obok niej mężczyzna nie żyje. Wciągający od pierwszej do ostatniej strony thriller psychologiczny z zakończeniem, którego nie da się przewidzieć.

 

Autopsja”, Tess Gerritsen

Doktor Isles spotyka niespodziewany przypadek. Podczas pracy w prosektorium dostrzega niecodzienny widok. W jednej z chłodni, Isles słyszy dźwięk, który przyprawia ją o dreszcze. Widok, który tam zastaje sprawia, że zapamięta tę sprawę do końca życia. Tess Gerritsen nie bawi się w zbędne opisy i wprowadzenia, od razu uderza szybką akcją i zaskakującym rozwojem zdarzeń.